Buty są bardzo ważną częścią każdej stylizacji ślubnej i należy poświęcić ich zakupowi trochę czasu. Znalezienie idealnej pary może być dość trudne, gdyż nie chodzi tylko o to jak wyglądają, ale także jak Panna Młoda się w nich czuje. Dlatego też dobranie właściwych butów ślubnych, które będą pasowały do sukni, jednocześnie będąc także wygodne, może być wielkim wyzwaniem. Odpowiednie obuwie zapewnia na ślubie zarówno komfort i zjawiskowy wygląd. Aby dobrać jak najlepszą parę butów ślubnych, podpowiadamy, jakich błędów unikać przy ich wyborze.

Zbyt wysoki obcas

To powszechny błąd popełniany przez przyszłe Panny Młode – wybieranie obcasów o wiele wyższych, niż te noszone na co dzień. W przeciwieństwie do zwykłego dnia, w butach ślubnych spędza się kilkanaście godzin przede wszystkim tańcząc. Dlatego też warto wybrać wysokość buta, do której jest się przyzwyczajoną, by czuć się jak najbardziej komfortowo. Warto też rozważyć zapasową parę butów płaskich, na wypadek gdyby stopy potrzebowały odpoczynku. Należy jednak mieć na uwadze, że długość sukni jest najczęściej dobrana do butów na obcasie.

Niedopasowany fason butów

Luźne buty mogą być ryzykowne, gdyż z łatwością mogą zsunąć się z pięty i doprowadzić do upadku. Należy szukać do skutku idealnie dopasowanych butów ślubnych tak, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i swobodę. Warto rozważyć zakup obuwia na ślub w porach wieczornych, gdyż rano stopy są wypoczęte i zdecydowanie mniej opuchnięte, niż po całym dniu noszenia butów.

Niesprecyzowanie jakich butów poszukujemy

Nie warto rozpoczynać zakupów bez ogólnego sprecyzowania czego się oczekuje i co chce się kupić. Dlatego właśnie podczas przygotowywania wesela przydaje się organizer ślubny. Pierwsze lepsze buty znalezione w sklepie przy okazji, mogą zupełnie nie pasować do całości stylizacji ślubnej. Przede wszystkim, aby dobrać odpowiedni kolor butów ślubnych, należy mieć przy sobie zdjęcie, a najlepiej kawałek tkaniny sukni ślubnej. Należy także zastanowić się nad praktycznymi i estetycznymi czynnikami ślubu. Buty powinny pasować nie tylko do sukni, ale także do miejsca i oprawy ślubnej. Podczas ceremonii w plenerze, przykładowo na plaży, wysokie szpilki to mało odpowiednie i komfortowe obuwie.

Niezaplanowanie odpowiedniego budżetu

Przed zakupem butów ślubnych należy ustalić budżet jaki chce się na nie przeznaczyć. Obuwie na tę okazję, jest dostępne w różnorodnych przedziałach cenowych. Określenie odpowiedniego budżetu pozwoli na zawężenie wyboru. Należy jednak mieć na uwadze, że jakość będzie trochę kosztować, a to na niej głównie powinna się skupić każda Panna Młoda, jeśli chce przetańczyć w nich całą noc.

Wybranie nie do końca wygodnej pary butów

Każda Panna Młoda musi być przygotowana na to, że podczas całej ceremonii ślubnej i wesela, zdecydowanie więcej czasu spędzi stojąc i tańcząc, niż siedząc. Niewygodne obuwie może zmęczyć, a nawet zranić stopy. Jednym z powodów dla których buty ślubne bywają drogie, to dlatego, że są wykonane z jak najlepszych materiałów zapewniających maksymalny komfort. Nie warto więc przedkładać ceny nad jakość butów ślubnych.

Źródło: Yes I Do – Białe buty ślubne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here