włosy
fot.: pixabay.com

Posiadaczki prostych włosów, czasem chętnie przechodzą krótkotrwałe metamorfozy. W tym celu, korzystają z różnych sposobów na kręcone włosy. Najwięcej kobiet decyduje się na szybkie użycie lokówki. Niestety, regularne używanie urządzeń do stylizacji, które nagrzewają się do naprawdę wysokich temperatur, może doprowadzić do osłabienia, a nawet całkowitego zniszczenia struktury włosów. Jakie są więc inne sposoby na posiadanie kręconych włosów, bez użycia ciepła?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-zakrecic-wlosy-bez-uzycia-ciepla/

Najpopularniejsze sposoby

Aby uzyskać efekt kręconych włosów, warto przed pójściem spać zapleść włosy w warkocza. Rano, po poluzowaniu upięcia i rozczesaniu włosów, staną się one lekkie i gęste. Jest to sposób przeznaczony w szczególności dla właścicielek długich włosów.

Pomimo, że są już dość staromodne, to nadal bardzo skuteczne. Oczywiście, chodzi o wałki do włosów, które nie tylko podkręcają włosy, ale również je unoszą. Największą ich zaletą jest to, że nie niszczą włosów. Ponadto, w zależności od rodzaju skrętu jaki chce się uzyskać, można dopasować wałki o wybranym rozmiarze. Jedyny minus to fakt, że uzyskanie wymarzonej fryzury wymaga co najmniej kilku godzin cierpliwości.

Kosmetyki, które utrwalą fryzurę

Aby uzyskanym efektem kręconych włosów cieszyć się troszkę dłużej, warto zakupić kosmetyki utrwalające fryzurę. Produkty te służą już nie tylko stylizacji, ale także pielęgnacji włosów.

Jednym z najpopularniejszych produktów jest pianka do włosów. Utrwala ona fryzurę, nie obciążając przy tym niepotrzebnie włosów. Co więcej, loki uzyskają większą objętość, a włosy podniosą się u nasady. Szczególnie sprawdzi się u kobiet z natury posiadających bardzo cienkie i słabe włosy, u których loki mogą się utrzymać jedynie przez chwile.

Kolejnym i również często wybieranym produktem, jest lakier do włosów. Skutecznie utrwali fryzurę, a oprócz tego ochroni włosy przed ewentualną wilgocią. W zależności od efektu, jaki chce się uzyskać, istnieją lakiery o mniejszym lub większym poziomie utrwalenia.

Na rynku istnieje także wiele różnorodnych rodzajów żeli do włosów, które świetnie sprawdzą się w przypadku krótkich włosów. Produkt ten pomoże uzyskać także efekt mokrych, naturalnych włosów, które przypominają zdecydowanie wakacyjne fryzury.

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/systematyczne-odbudowywanie-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here