Usługi kurierskie cieszą się rosnącą popularnością. Jeszcze kilka lat temu uważaliśmy je za zbyt drogie i byliśmy skłonni zaczekać kilka dni dłużej na przesyłkę i wysłać ją pocztą nieco taniej. Teraz chętnie korzystamy z opcji wysyłki kurierem nie tylko w przypadku zakupów w sklepach internetowych, ale też wysyłając coś prywatnie. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zamowic-kuriera-dpd/

Dlaczego warto wysłać paczkę kurierem

Wysyłka za pośrednictwem poczty, choć nadal bywa tańsza, znacznie podrożała w ostatnim czasie. Jej cena jest często zbliżona do wysyłki kurierem. Okazuje się, że gdy ceny obu tych usług są zbliżone chętniej decydujemy się na kuriera. Wygrywa jakością obsługi i większym dopasowaniem do potrzeb klienta. W przypadku wysyłki kurierem możemy być pewni co do terminu dostarczenia paczki. Dla większości przesyłek jest to jeden dzień roboczy. Możemy też wybrać kiedy i gdzie kurier podjedzie do nas z paczką. Powiadomienia dotyczące statusów naszej paczki otrzymujemy smsem i mailowo. Mamy też podany numer telefonu do kuriera. To zwiększa nasze przekonanie na temat bezpieczeństwa takiej przesyłki. 

Jak wysyłać paczkę kurierem

Wielu ludzi czuje pewne obawy, wysyłając coś kurierem po raz pierwszy. Na poczcie wszystko jest o tyle łatwe, ze wystarczy przyjść z przesyłką a pani w okienku dokona resztę formalności. W przypadku kuriera musimy większość formalności załatwić sami. Nie jest to jednak trudne. Wystarczy wejść na stronę wybranej firmy kurierskiej i wybrać opcję wysyłki przesyłki. Następnie trzeba wypełnić formularz stricte naszej paczki. Wybieramy więc preferowana taryfę i podajemy  dokładne wymiary pakunku oraz jego wagę. Kurier przy przekazaniu paczki zweryfikuje te dane. Następnie wysyłamy zgłoszenie i drukujemy etykietę na paczkę. Zanim jednak zdecydujemy się na przesyłkę kurierską upewnijmy się, że to co chcemy w niej przesłać jest zgodne z regulaminem. Jest część produktów, które są wykluczone.da firma ma nieco inne wytyczne, dlatego trzeba zapoznać się uprzednio z regulaminem. 

Przeczytaj też: http://lapetit.pl/jak-przetrwac-trudne-chwile-w-zwiazku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here