Zagrożenia Internetu

Kiedyś to były czasy. Bezpiecznie, sielsko, anielsko i bezstresowo. Oczywiście, nie do końca to prawda, ale gloryfikowanie przeszłości należy do naturalnych zjawisk społecznych. Rzeczywiście, jedna kwestia zmieniła się diametralnie – szybkość życia. Dziś informacje rozprzestrzeniają się z prędkością światła, a więc produkuje się ich więcej niż ludzie mogą przyswoić. Tutaj największą rolę odegrał Internet. Oprócz niesamowitych możliwości, jakie daje, niesie ze sobą również zagrożenia. Fałszywe tożsamości, brutalne treści czy sprzedaż szkodliwych leków – to tylko niektóre problemy, których nośnikiem staje się sieć. W przypadku tych ostatnich prym wiodą podejrzane tabletki na odchudzanie. Oczywiście, z niepewnego źródła i z niewiadomym składem.

W internetowym świecie dzięki anonimowości użytkowników łatwo kogoś oszukać. Nietrudno kreować się na kogoś, kim się nie jest. To staje się potencjalnym zagrożeniem zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym.

Kolejnym problemem są wulgarne lub agresywne treści. Rodzice bronią przed dostępem do nich swoje dzieci zakładając specjalne filtry. Nie uda się jednak usunąć czy cenzurować wszystkich spływających do małoletnich osób informacji.

Handel lekami z drugiego lub trzeciego obiegu to wcale nie taka rzadka sprawa w przypadku działania online. Największy popyt jest na proszki na odchudzanie. Szczególnie takie, które mogą pomóc od razu, bez wysiłku, bez diety, czy ćwiczeń. Wiele osób nie sprawdza, co w ogóle kupuje zaślepiona wizją umykających kilogramów. Skoro są chętni na to, by kupić i połknąć tasiemca, który „odchudza”, to właściwie wszystko się sprzeda. Dla szczupłej sylwetki zrobi się wiele.

Jako jedne z internetowych zagrożeń wymieniane są także media społecznościowe. Chodzi zarówno o czas, jaki się w nich spędza, jak i nie do końca prawdziwy świat, jaki się w nich buduje, a co za tym idzie przekazuje fałszywe emocje. Przy scrollowaniu Instagrama czy Facebooka potrzeba wyposażyć się w dużą dawkę dystansu.

Gdyby trzeba by było wskazać największy pożeracz czasu, z pewnością wygrałyby gry internetowe. Cudownie sprawdzą się na zabicie czasu w kolejce czy podczas jazdy autobusem, ale potrafią skutecznie odmóżdżyć nałogowego gracza.

W sieci łatwo przepaść na długie godziny. Nie liczy się wtedy słońce za oknem. Nie ma się ochoty na umawianie przyjacielskich spotkań. To grozi uzależnieniem. Bezustanne wpatrywanie się w ekran czy to telefonu, czy komputera nie wpływa też dobrze na oczy. Chodzi zarówno o pogorszenie wzroku, jak o wysuszenie oczu.

Całe szczęście, na większość z tych problemów można coś zaradzić. Ograniczyć przesiadywanie w sieci, by nie męczyć oczu, nie instalować nowych gier, kupować proszki na odchudzanie z pewnego źródła na przykład w aptece i pod kontrolą lekarza.

Technologia pomaga w życiu, a Internet może ułatwiać, a nie utrudniać życie. Trzeba jednak wiedzieć, jak odpowiednio sortować informacje, by potem korzystać tylko z tych sprawdzonych. Wyszukiwanie właściwych danych to najbardziej pożądana umiejętność w obecnym świecie. Przydaje się w życiu codziennym i w pracy.

http://www.muscular.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here