Filc i jego wszechstronne zastosowanie

0
1286

Dostępny w szerokiej plejadzie kolorystycznej w niezwykle przystępnej cenie, sprawdzający się w wielu projektach, a do tego nie wymagający posiadania nie wiadomo jak wysokich umiejętności. O czym mowa? Oczywiście o filcu, którego rosnąca popularność sprawiła, że z powodzeniem mógłby znaleźć się na pierwszych miejscach w kategoriach rękodzielniczych produktów idealnych. Można go kleić i zszywać oraz wykorzystywać do wielu dodatków, począwszy od tych znajdujących zastosowanie jako dekoracje domowe, odzież, po torebki, maskotki, a nawet biżuterię! Jedno pozostaje pewne – filc to niezwykle wdzięczny i ponadczasowy materiał, pozwalający na uzyskanie niebanalnych dekoracji – niedostępnych w żadnym sklepie z ozdobami!

Dla kogo filcowe dodatki?

Dekoracje z tego materiału powinny spodobać się wszystkim, bez wyjątku. Dotyczy to zarówno osób, które są zagorzałymi miłośnikami klasycznych rozwiązań, jak i przeciwnie, tym, którym bliski jest nowoczesny klimat przy wykorzystaniu oryginalnych i niepowtarzalnych dekoracji. Moda na ozdoby z filcu trwa nieprzerwanie od wielu sezonów. I nic nie wskazuje na to, aby miałaby ulec zmianie. Warto zatem rozeznać się w temacie tych rękodzieł, a z pewnością tego nie pożałujemy!

Co to w ogóle jest ten filc?

Mianem filcu nazywamy materiał, który jest otrzymywany przez spilśnianie włókien lub powierzchni tkanin. Uznawany jako jeden z najstarszych materiałów włókienniczych, albowiem jego początki przypadają na 6500 lat przed naszą erą! Nic zatem dziwnego, że nadal cieszy się tak ogromną popularnością. Powszechnie wykorzystywany jako element do tworzenia artykułów dekoracyjnych, torebek, kapeluszy, beretów, a także zabawek dla najmłodszych. Chętnie stosowany także do wykonywania różnorodnych świątecznych ozdób. Wystarczy tylko spojrzeć na filcowe gwiazdki, bombki czy inne zawieszki, aby szybko rozkochać się w ich atrakcyjnym wyglądzie. Nie tylko fenomenalnie prezentują się na bożonarodzeniowym drzewku, podkreślając jej niebanalny charakter, ale dodatkowo są lekkie i całkowicie bezpieczne. Nie ma mowy o potłuczeniu, jak to bywa w przypadku klasycznych ozdób ani jakimkolwiek uszkodzeniu, albowiem filc jest trwały i wytrzymały – nawet, jeśli będzie znajdował się w dłoniach dzieci…

Jednak świąteczne dodatki z tego materiału znajdują zastosowanie nie tylko w okresie Bożego Narodzenia. Idealnie sprawdzają się także podczas Wielkanocy. Kolorowe pisanki, żółte kurczaczki czy radosne zajączki efektownie udekorują mieszkanie, albo staną się oryginalnym pomysłem na prezent.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.creativehobby.pl/pol_m_filc-i-filcowanie-198.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here