Do czego służą napalcówki gimnastyczne?

0
2408

Osoby uprawiające gimnastykę artystyczną, taniec lub balet w sposób szczególny narażone są na urazy stóp, zwłaszcza okolic palców. Dlatego producenci sprzętu gimnastycznego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tej grupy osób, przygotowali dla nich specjalny rodzaj osłon na palce stóp, tak zwane napalcówki gimnastyczne. Sprzęt tego typu chroni przed bolesnymi otarciami palców stóp, zwiększa komfort wykonywania różnorodnych ćwiczeń fizycznych, minimalizuje ryzyko urazu, a tym samym w pozytywny sposób przekłada się na efektywność treningu gimnastycznego, tanecznego lub baletowego.

Czym są napalcówki gimnastyczne?

To rodzaj skarpety osłaniającej jedynie przednią część stopy – palce, wykończonej elastyczną gumką, która przytrzymuje napalcówkę na stopie i zapobiega przypadkowemu lub samoczynnemu zsunięciu się jej z palców podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych. Profesjonalne napalcówki gimnastyczne najczęściej produkowane są z przyjemnych w dotyku, dobrze przylegających do ciała materiałów, takich jak wysokogatunkowa bawełna z dodatkiem lycry lub syntetycznego zamszu. Wiele modeli napalcówek dla zwiększenia ich wytrzymałości, zapewniania im większej odporności na przetarcia, a także dla poprawy wygody ćwiczeń realizowanych na różnych rodzajach nawierzchni, dodatkowo zabezpieczona jest warstwą teflonu lub innego materiału w korzystny sposób wpływającego na możliwość przetaczania i realizacji innych ćwiczeń typowych dla tańca, baletu, rytmiki czy gimnastyki artystycznej.

Jakie są zastosowania napalcówek gimnastycznych?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to sprzęt zaprojektowany z myślą o gimnastyce, ale z powodzeniem może być wykorzystywany również w wielu innych formach aktywności. Napalcówki znajdują powszechne zastosowanie w treningu tanecznym i baletowym. Wykorzystuje się je na rytmice, a także w treningu aerobowym podczas zajęć fitness. Sprzęt tego typu chroni palce przed otarciami, zapewnia większy komfort ćwiczeń, minimalizuje ryzyko kontuzji podczas wykonywania przeróżnych ćwiczeń, między innymi podczas stawania na palcach. Tego typu sprzęt może być wykorzystywany jako podstawa wyposażenia gimnastycznego lub jako jego uzupełnienie. Sprawdzi się podczas treningów realizowanych na różnych rodzajach nawierzchni, na elastycznej i stosunkowo miękkiej macie, jak również na twardym i sztywnym parkiecie.

Wybierając dobrej jakości napalcówki gimnastyczne, zmniejszysz ryzyko urazu palców stóp i zapewnisz sobie większy komfort podczas wykonywania wielu ćwiczeń tanecznych, baletowych lub gimnastycznych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLinki sponsorowane
Następny artykułFilc i jego wszechstronne zastosowanie
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here