Zatkane ucho

Zatkane ucho to bardzo często powikłanie po silnym katarze lub po jeszcze gorszym stanie chorobowym- po zapaleniu ucha. Obie dolegliwości, jeśli zatykają ucho, są bardzo poważnym zagrożeniem, mogącym doprowadzić do osłabienia lub nawet utraty słuchu. Pamiętajmy, by próbować uniknąć zatkanego ucha. Pomoże w tym dokładne i regularne wydmuchiwanie nosa, a także niedoprowadzanie, by w naszym nosie znajdowała się wydzielina, ponieważ niestety niekontrolowanie ją wciągamy. To właśnie sprzyja efektowi zatkanego ucha.
Czy istnieją domowe sposoby w temacie jak odetkać ucho? Oczywiście, że tak. Jeszcze nie spotkałam się z taką dolegliwością, której nie można by leczyć domowo. Zatem jak odetkać ucho? To bardzo proste! Pierwszym sposobem, jest namiętne żucie gumy. Ta czynność powoduje wzmożoną produkcję śliny i tym samym daje duże szanse na odetkanie ucha. Drugi sposób to delikatne wlanie letniej wody do ucha, bądź też użycie do tego celu wody utlenionej. Sposób numer trzy jak odetkać ucho niestety przyprawia o dreszcze. Również sama się go bałam, ale jak potem się okazało, niekoniecznie! Gotowy? Zacznij od zatkania obu dziurek nosa palcami. A teraz mocno dmuchnij, dalej nie otwierając dziurek nosa. Powtórz czynność aż do skutku. To bardzo nieprzyjemny sposób, ale najbardziej skuteczny. Nieprzyjemny, ponieważ w momencie odetkania ucha poczujemy dosyć bolesne pęknięcie, ale spokojnie, trudno tym sposobem uszkodzić sobie słuch. Bez obaw, próbowałam na sobie, wielokrotnie, bo każda zima przyprawia mnie o zapalenie ucha.
Teraz już wiesz, jak odetkać ucho. Wybierz swój sposób i już dziś spróbuj walki o idealny słuch. Zima to czas kataru, więc i czas zatkanych uszu. Nie borykaj się z tym, przecież nie musisz. Jak widzisz, istnieje wiele sposobów zwalczających tą bardzo nieprzyjemną dolegliwość. Podziel się tymi starymi i sprawdzonymi sposobami ze swoimi bliski, pozwoli im to uporać się z syndromem zatkanego ucha. Ma to swoje plusy, będą mogli nas dokładnie słuchać, bez podawania wymówek.

http://tubator.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMuzyka dla wszystkich
Następny artykułKrawat- jak wiązać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here