Ciąża to dla kobiecego ciała ogromne obciążenie, ale też i wyzwanie, ponieważ po porodzie, młode mamy potrzebują sporo czasu by organizm wrócił do formy. Dodatkowe kilogramy, cellulit, utrata jędrności i – chyba największa bolączka młodych mam – rozstępy. To tylko niektóre powody, dla jakich kobiety w tym okresie decydują się na profesjonalne zabiegi oferowane przez gabinety, a warto nadmienić, że im szybciej zareagują, tym lepszy będzie efekt kuracji.

Nadmierne rozciągniecie skóry spowodowane ciążą prowadzi często do zerwania włókien kolagenowych, w następstwie czego pojawiają się rozstępy. W ich fazie zapalnej warto stosować kremy, które są skuteczną metodą ich pozbycia się. W sytuacji jednak gdy o to nie zadbano, niestety pozostaje już tylko skorzystać z profesjonalnego zabiegu, tym bardziej że ten typ rozstępów jest trudny do zakamuflowania, zwłaszcza latem. Nieestetyczne, wrzecionowate pasma na brzuchu czy biuście to najczęstszy problem młodych mam. Decydując się jednak na zabieg, warto zrobić to w renomowanym salonie – zalecają specjaliści z wirtualnaklinika.pl – gdzie poza profesjonalną obsługą i właściwym doborem metody, niejednokrotnie można skorzystać z regeneracyjnych pakietów dedykowanych, specjalnie dostosowanych do potrzeb skóry młodych mam. Metody bardziej zaawansowane technologicznie uzupełnione są najczęściej tradycyjnym peelingiem lub np. dermabrazją.

Niewątpliwie hitem wśród skutecznego i bezpiecznego usuwania rozstępów po ciąży jest zastosowanie technologii mikronakłuwania, z wykorzystaniem tradycyjnego rollera lub ze wsparciem fal radiowych (radiofrekwencja (RF) mikroigłowa). Mikronakłuwanie uruchamia szereg procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry, prowadząc do pobudzenia aktywności fibroblastów i zwiększonej syntezy kolagenu oraz elastyny. Metoda ponadto zwiększa absorpcję składników aktywnych, zawartych w aplikowanych w trakcie zabiegu preparatach, dając w rezultacie spektakularne efekty działania – tłumaczą eksperci z Wirtualnej Kliniki. W rezultacie mikronakłuwania następuje wyraźne zmniejszanie rozstępów zarówno świeżych, jak i zanikowych na skórze. Poprawia się jej struktura, a nierówności zostają skutecznie wygładzone. Dodatkowym atutem tej metody jest to, że zabieg można wykonać na świeżych rozstępach, podczas karmienia. Jeśli do zabiegu włączymy fale radiowe (RF mikroigłowa), które wykorzystuje druga metoda, wówczas zregenerujemy obszar zmieniony nawet w 100% i dotyczy to także rozstępów zanikowych! Emisja wiązki fal radiowych jest bowiem bardzo silnym bodźcem termicznym, jaki uderza w sam środek rozstępu, obkurczając włókna kolagenu i tworząc między nimi nowe wiązania. To w rezultacie wypełnia ubytki spowodowane rozstępami i odbudowuje skórę do naturalnej postaci.

Równie popularną metodą usuwania rozstępów po ciąży może być laser frakcyjny CO2, którego technologia opiera się na ablacji i termicznej aktywacji tkanek, co powoduje syntezę czynników wzrostu, produkcję nowego kolagenu oraz przebudowę istniejących jego włókien. Zasadą jego działania nie jest jednorodne naświetlenie powierzchni skóry, lecz wywołanie fragmentarycznych mikrouszkodzeń, które stymulują tkanki obszaru zabiegowego do gojenia. W przeciwieństwie jednak do radiofrekwencji (RF) mikroigłowej, zabieg laserem, który polega na złuszczaniu naskórka przez podgrzanie i odparowanie warstwy skóry zmienionej (rozstęp), wymaga dłuższego czasu rekonwalescencji. Powstała wskutek ablacji rana jest bolesna i obrzęknięta. Zabieg wymaga powtórzeń, ale nawet wówczas nie daje takich rezultatów, jak jeden z wykorzystaniem fal radiowych.

Więcej porad, jak pozbyć się rozstępów, znajdziecie na portalu wirtualnaklinika.pl: http://wirtualnaklinika.pl/category/zabiegi-na-cialo/rozstepy-i-ciaza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here