Ciasny, ale własny dom

Projekty domów małych i tanich w budowie, w ostatnich latach cieszą się coraz większym powodzeniem wśród inwestorów. Takie domki są funkcjonalne, praktyczne i ekonomiczne. Jeśli chodzi o projekt, jest to projekt najczęściej domu taniego w budowie. Składa się z prostej i minimalistycznej bryły, potrafiącej zachwycić, nawet bez zbędnych detali. Projekt małego domu jest idealny dla osób ceniących prostotę i minimalizm. Mogą być to domy parterowe, z wykorzystanym poddaszem użytkowym czy też projekty domów drewnianych.

Projekty małych domów, zdobyły popularność poprzez zmianę sposobu myślenia o domu. Chcemy mieć własną, niezależną przestrzeń i kawałek ogrodu, a do inwestycji związanej z budową podchodzimy bardzo rozsądnie. Analizujemy koszty związane z późniejszym użytkowaniem domu, a nie tylko związane z jego wybudowaniem. Nasze oczekiwania konfrontujemy z rzeczywistością i planami na najbliższą przyszłość.

Coraz większa grupa inwestorów wybiera domy o powierzchni do 100m², które są alternatywą do mieszkań w blokach, kamienicach czy szeregowcach. Koszty budowy są porównywalne do wartości mieszkania w blokach. Podobnie jest z kosztami utrzymania. Wielu osobom marzy się własny domek, z małym ogródkiem i garażem. Własny dom zapewnia w pewnym stopniu taką wolność, człowiek nie jest ograniczony jak w blokowiskach, jest większa swoboda i bliższy kontakt z naturą. Bardzo atrakcyjnym pomysłem wydaję się być taras. To doskonałe dopełnienie układu pomieszczeń i przydomowa oaza, w której można wyciszyć myśli po ciężkim dniu, pogrillować z rodziną lub przyjemnie poleniuchować w promieniach słońca.

Warte rozważenia są projekty domów małych z garażem umiejscowionym w bryle budynku. Dzięki temu można zyskać nie tylko przestrzeń straconą pod budowę garażu wolno stojącego, ale i realne oszczędności finansowe. Dodatkowe metry kwadratowe otwartej przestrzeni na działce to wręcz idealne miejsce na przydomowy ogródek. Innym atutem jest bliska obecność miejsca postojowego dla pojazdu. Wnoszenie zakupów z auta staje się wtedy wygodną czynnością ze względu na niewielkie odległości. Garaż to także przestrzeń do wykorzystania na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, jako alternatywa dla tradycyjnej komórki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here