Jak wybrać nawilżacz powietrza

Gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, wilgoć w twoim domu może szybko spaść z poziomu przyjemnego do zbyt suchego. Zmiana poziomu wilgoci poprzez nawilżanie powietrza może złagodzić wiele fizycznych dolegliwości, od popękanej skóry po podrażnienia, alergie, aż po objawy związane z przeziębieniem i grypą. Ale nadmierna wilgoć też nie jest dobra: nadmierne nawilżanie może sprzyjać wzrostowi pleśni, bakterii i roztoczy kurzu. Poznaj różne typy i wybierz odpowiedni nawilżacz powietrza dla siebie.

Nawilżacze powietrza występują w dwóch ogólnych typach: ciepła i chłodna mgiełka. Proces, którego używają, różni się, ale oba dodają wilgoci do powietrza. Wybór między nimi jest w dużej mierze kwestią osobistych preferencji.

Upewnij się, że wybrany model jest łatwy do czyszczenia. Nawilżacze mogą zawierać bakterie, jeśli nie są regularnie czyszczone.

Istnieje jeszcze trzeci typ nawilżacza całego domu. Nawilżacze kanałowe lub piecowe są idealnym wyborem, jeśli masz system ogrzewania z wymuszonym obiegiem powietrza i chcesz nawilżyć cały dom. Są one wpuszczane do kanałów powietrznych i podłączane do źródła wody w domu, więc zwykle wymagają profesjonalnej instalacji.

Wybierz rozmiar pokoju

Idealna wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić od 30 do 50 procent. Ale bez dodatkowego nawilżania poziom ten może spaść do 10 procent w zimie. Zimne powietrze zatrzymuje mniej wilgoci i jeszcze bardziej wysycha po podgrzaniu za pomocą pieców lub kominków.

Aby określić wymagany rozmiar nawilżacza, zmierz kwadratowy obszar pomieszczenia. W zależności od potrzebnego rozmiaru można zakupić szereg stylów nawilżacza. Dokonanie właściwego wyboru wymaga kompromisów pod względem wydajności, hałasu i wygody.

Weź również pod uwagę jak łatwo wyczyścić dany model. Klucz do utrzymania właściwie działającego nawilżacza jest prosty: utrzymuj go w czystości. Łatwość użytkowania też jest ważnym czynnikiem podczas dokonywania wyboru. Model, który kupisz powinien być łatwy do przenoszenia i czyszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here