Czarter jachtów w Chorwacji - wymagane dokumenty

Obecnie coraz bardziej popularny jest czarter jachtów w Chorwacja. Liczne zalety tego miejsca i wód takie jak przyjemna temperatura, dobre warunki do żeglugi, liczne miasteczka portowe i wiele zabytków zachęca do wyruszenia w rejs. Jakie dokumenty uprawnią nas do czarteru jachtów w Chorwacji?

1) Patent sternika jachtowego

Przede wszystkim trzeba oczywiście posiadać patent sternika jachtowego. Generalnie jest on w zasadzie wymagany tylko od jednego członka załogi, który oczywiście będzie kapitanem. Niemniej jednak warto podkreślić, że lepiej jest wziąć na pokład osoby, które choć trochę orientują się w żegludze.

Następnie trzeba rozważyć jeszcze jedną kwestię. Patent patentem, niemniej jednak warto posiadać doświadczenie i czuć się pewnie. Czarter jachtów w Chorwacja nie wymaga dużych umiejętności, niemniej jednak trudne sytuacje mogą się zdarzyć absolutnie wszędzie.

2) Świadectwo radiooperatora

Następnie trzeba mieć świadectwo radiooperatora. Generalnie nawet jeśli go nie mamy, to nie jest to większym problemem, ponieważ w każdym większym mieście taki kurs jest często organizowany. Nie kosztuje on zbyt dużo, natomiast zajmuje tylko jeden dzień.

Problem jednak pojawia się wtedy, kiedy przypomnimy sobie o konieczności wykonania tego kursu na kilka dni przed zaplanowanym rejsem, kiedy już wszystko mamy opłacone. Wówczas zorganizować go na szybko czasem po prostu się już nie da.

3) Ubezpieczenie jachtu i załogi

Czarter jachtów w Chorwacja wymaga od nas także zapłaty kaucji za jacht. Nie jest ona mała, ponieważ w zależności od jachtu wynosi od 1000 do nawet 5000 euro. Jeśli nic nie zniszczymy na statku, to jest ona w pełni zwracana. Czasem niektórzy armatorzy zgadzają się na zamianę takiej kaucji na wyższą opłatę za ubezpieczenie jachtu, które też jest obowiązkowe. Generalnie wszystko zależy od naszej umowy z armatorem.

W tym momencie warto wspomnieć jeszcze o jednej kwestii, a mianowicie o ubezpieczeniu załogi. W zasadzie nie jest to często wymagane, a czasem wystarczy karta Ekuz, niemniej jednak pamiętajmy o tym, że podczas żeglugi zawsze może się coś wydarzyć i wówczas warto pamiętać o dobrym ubezpieczeniu, które zapewni nam opiekę lekarską, transport do Polski i w zasadzie – uratowanie życia.

Czarter jachtów w Chorwacji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGotowe domy
Następny artykułNic nie zastąpi profesjonalnego manicure!
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here