Myszy są jednymi z częściej wybieranych gryzoni domowych. Są malutkie, dość tanie w utrzymaniu i mogą sobie na nie pozwolić nawet osoby nie posiadające dużych mieszkań. Mimo wszystko podczas zakupu myszki powinniśmy pamiętać, by zadbać o wszystkie jej potrzeby.

Odpowiednia klatka

To oczywiście jedna z ważniejszych kwestii. Mysz potrzebuje swojego miejsca, może być do klatka (z różnych tworzyw: prętów lub plastiku) a nawet akwarium. Zazwyczaj wybiera się klatkę z prętów ponieważ uniemożliwia ona zwierzęciu ewentualną ucieczkę. Co więcej decydując się na nią nie będziemy mieli żadnych problemów z dokupieniem niezbędnego wyposażenia. Najważniejsze są oczywiście dozowniki na wodę i jedzenie. Warto wybrać pojemniki, które można powiesić na klatce. Łatwo je uzupełnić, a nasz pupil na pewno nie zasypie sobie pokarmu bądź wody trocinami.  Wielu właścicieli tych małych gryzoni kupuje również specjalne domki. To dobre rozwiązanie, ponieważ zwierzak będzie czuł się tam bezpiecznie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Myszy załatwiają swoje potrzeby w ściółkę. Dokonując zakupu starajmy się wybierać te bezzapachowe. Okazuje się bowiem, że źle dobrana ściółka może uczulić naszego małego pupila. Bardzo ważna jest także regularna wymiana trocin. Pamiętajmy, że zwierzę ma czuć się komfortowo, dlatego dość częste sprzątanie klatki jest koniecznością. Kolejną istotną kwestią jest pokarm. Karma dla myszy powinna być odpowiednio zbilansowana. Najlepiej, by w jej skład wchodziły zboża, owoce oraz warzywa. Musimy mieć bowiem pewność, że dostarczamy naszemu zwierzakowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Te małe gryzonie to bardzo przyjazne zwierzęta, nie nastawiajmy się jednak na wspólne zabawy. Zazwyczaj nie przepadają za noszeniem. Jeśli nam na tym zależy, możemy je wytrenować. Róbmy to cierpliwie i małymi krokami. Gdy zdecydujemy się hodować myszy, pamiętajmy że są to zwierzęta nocne i właśnie wtedy będą najbardziej aktywne. Lubią one także towarzystwo, dlatego dobrze jest kupić od razu dwa zwierzaki. Dobierajmy je jednak bardzo ostrożnie. Może bowiem zdarzyć się, że będą ze sobą walczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here