W codziennym ubiorze również można zachować elegancję. Wystarczy zdecydować się na styl casual. Obecnie w modzie jest smart- casual, który łączy w sobie zarówno klasyczne rozwiązania w doborze poszczególnych elementów stroju, jak też pozwala na sporą swobodę. Tego rodzaju ubiór jest w stanie sprawdzić się zarówno przy nieoficjalnych spotkaniach, w pracy, gdzie panuje nieco luźniejsza atmosfera. Jest to również stylistyka, która doskonale sprawdzi się każdego dnia. Na pierwszy rzut oka tego rodzaju stylizacje mogą wydawać się trudno do skomponowania, ale w rzeczywistości pozwalają one na spore eksperymenty przy jednoczesnym trzymaniu się pewnych z góry ustalonych reguł. Kluczowa przy takiej stylistyce jest równowaga. To ona jest właśnie najtrudniejsza do zachowania. Z jednej strony strój nie może być nazbyt elegancki a z drugiej strony nie można pozwolić sobie na dowolność , czyli pełny luz.

Taki efekt można uzyskać w różnorodny sposób. Po pierwsze można decydować się między innymi na łączenie elementów, które są typowo wizytowe oraz kojarzone z formalnym stylem z takimi elementami, które są znów typowe dla nieformalnego stylu. Z wizytowych strojów warto wybierać te o cechach nieco luźniejszych, czyli bardziej kolorowe o bardziej nietypowych fasonach a mniej o wyglądzie typowo klasycznym. Jednym z przykładów stylu smart casual jest połączenie z jednej strony marynarki z gładkimi koszulkami czy kardiganami, które można dopasować do spodni wizytowych.

Stylistyka smart casual pozwala na spore eksperymenty, ale przede wszystkim należy szukać takich połączeń strojów, które idealnie pasując do określonej okazji. Na kolację w towarzystwie szefa zdecydowanie nie można postawić na jeansy, ale zupełnie inaczej jest w przypadku luźnego spotkania ze znajomymi. Na spotkanie bardziej oficjalne, choćby spotkanie w gronie rodzinnym można postawić na zestawy, które składają się ze swetrów o mniej formalnych fasonach, które mogą być połączone z koszulami. Innymi rozwiązaniem mogą być kamizelki.

Jeśli nie wiemy w jaki sposób skomponować typowy zestaw smart casual pasujący do określonej okazji warto sięgnąć po gotowe pomysły, które można znaleźć na stronach internetowych zajmujących się modą. Jest to na tyle popularny sposób ubierania się, że można znaleźć wiele różnorodnych a jednocześnie bardzo oryginalnych i ciekawych stylizacji. Takie stylizacje mogą być również inspiracją do tego, by samodzielnie zbudować własny zestaw. Na większe eksperymenty można pozwolić sobie w przypadku spotkań towarzyskich.

Przy takich spotkaniach zestawy ubrań w stylu casual mogą opierać się nawet na eksperymentach kolorystycznych, czyli na łączeniu kolorów w oparciu o przemyślane kontrasty. W ten sposób można ubrać się bardziej ekstrawagancko przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej dozy elegancji. Bardzo ważną kwestią jest decydowanie się na takie rozwiązania, które pozwalają na ubranie się w sposób, który jest zgodny z najnowszymi trendami. W tym celu warto jest zapoznać się z kolorystyką, która w danym sezonie jest modna i zdecydować się na stworzenie zestawu opartego właśnie na takich kolorach, które są danym momencie na topie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here