Niestety żadna z nas nie oszczędza swoich włosów. Marząc o pięknej i modnej fryzurze, farbujemy, tapirujemy, spinamy, robimy trwałą ondulację, suszymy, prostujemy i kręcimy przy użyciu wysokiej temperatury – nasze codzienne zabiegi można wymieniać bez końca. Niestety rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że uszkadzamy nie tylko strukturę włosa, lecz także cebulki, przyczyniając się w ten sposób do wypadania włosów.

Przyczyn łysienia jest jeszcze bardzo wiele – w pierwszej kolejności wymienia się silny i długotrwały stres, zmiany hormonalne wywołane np. ciążą lub menopauzą, przyjmowanie niektórych leków, łysienie androgenowe, choroby skóry głowy, choroby ogólnoustrojowe lub psychiczne czy nieprawidłową dietę. Przerzedzenie włosów i łysienie to ogromny problem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – cienkie, słabe włosy i prześwity sprawiają ogromny dyskomfort. Jest to wstydliwy problem, który odbiera pewność siebie i sprawia, że czujemy się nieatrakcyjnie. Niestety zazwyczaj kosmetyki dostępne w drogeriach czy farmaceutyki tak chętnie reklamowane w telewizji nie przynoszą spodziewanych efektów… Gdzie zatem szukać pomocy?

Zabieg powstrzymujący wypadanie włosów

Z problemem łysienia warto udać się do kosmetologa. Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej stosuje się wiele skutecznych zabiegów i terapii stymulujących porost i zagęszczenie włosów. Jedną z nich jest  HIT Mezoterapia DR Cyj HAIR FILLER. Najprościej rzecz ujmując, polega ona na igłowym podawaniu na skórę głowy specjalnie opracowanego preparatu; iniekcje wykonuje się w kilku seriach. Podawany środek zawiera siedem peptydów biomimetycznych, które pobudzają mikrokrążenie skóry, ułatwiając transport substancji odżywczych do mieszków włosowych, oraz bezpośrednio dostarczają dobroczynne składniki. Skuteczność zastosowanych peptydów zasadza się na naśladowaniu naturalnych procesów metabolicznych i bezpośrednim oddziaływaniu na komórki. Wystarczy wymienić zahamowanie apoptozy (zaprogramowanej śmierci) komórek, namnażanie keratynocytów czy wpływ na powstawanie nowych naczyń krwionośnych w mieszku włosowym. Dodatkowo preparat stosowany w mezoterapii zawiera kwas hialuronowy, który pozwala na stopniowe uwalnianie substancji aktywnych, zapewniając długotrwałe efekty. Tyle o działaniu, a jakie efekty widoczne są po zabiegu?

Gęste, zdrowe włosy

Zabieg mezoterapii Hair Filler poprzez odpowiednie odżywienie skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów. Sprawia, że stają się one mocniejsze, szybciej rosną, a także pobudza porost nowych włosów. W efekcie uzyskujemy gęstą czuprynę, włosy odporne na łamanie i niszczenie, połysk oraz zdecydowanie mniejszą ilość wypadających włosów. Terapię poleca się również jako wsparcie podczas przygotowania do przeszczepu włosów.

Zabiegi wykonuje się przez 8 tygodni – 4 zabiegi w odstępach dwutygodniowych. Poprawę kondycji włosów pacjenci zazwyczaj zauważają po 15 dniach od pierwszej iniekcji. Warto podkreślić, że mezoterapia nie jest bolesna i uciążliwa dla pacjentów – to komfortowy sposób na powstrzymanie łysienia.

Źródło: LaGuel – Medycyna estetyczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here