Przy tworzeniu kreacji oprócz wybierania poszczególnych elementów stroju bardzo ważne jest również dobranie odpowiednich dodatków. Na rynku dodatków do strojów jest bardzo szeroki asortyment, dzięki temu można przy poświęceniu trochę czasu idealnie dobrać dodatki zarówno do okazji, jak też do reszty stroju. Dodatki mogą spełniać bardzo różne funkcje. Generalnie większość dodatków do stroju spełnia funkcje estetyczne. Do takich elementów dodatkowych stroju zaliczamy między innymi biżuterię. Z drugiej strony takie elementy, jak torebka, czy też szal muszą również spełniać swoje funkcje użytkowe. Przy takich dodatkach istotne jest do jakiej okazji je dobieramy. Dodatki, z których będziemy korzystali do stroju codziennego muszą być przede wszystkim dobierane ze względu na ich cechy użytkowe. Natomiast przy takich okazjach jak wieczorowe spotkania nieformalne jak też formalne dobiera się dodatki bardziej pod kątem estetycznym.
Z dodatkami można sporo eksperymentować. Z jednej strony eksperymenty mogą dotyczyć fasonu, czy też kolorystyki dodatków.

Z drugiej strony można również decydować się na dodatki bardziej klasyczne. Generalnie dodatki zawsze dobiera się do już w pełni skomponowanej kreacji. Jeśli nie mamy pomysłu na dobór dodatków dobrym pomysłem jest skorzystanie z inspiracji, które można znaleźć choćby w gotowych już kreacjach, które można znaleźć na stronach internetowych. W ten sposób można zorientować się również w tym, czy dany dodatek będzie się pod względem stylistycznym komponował z całością stroju. Nie można również zapominać o tym, by dodatki były zgodne z najnowszymi trendami w modzie. Jeśli kupujemy dodatki do stroju warto zorientować się co w danym momencie jest na topie. W ten sposób można znacznie szybciej dobrać torebkę pasującą kolorystycznie do reszty stroju.

Nie można również zapominać, że każda uroda oraz sylwetka ma pewne ograniczenia w zakresie dobierania poszczególnych elementów stroju czy kolorów. Najważniejsze jest, by strój pasował idealnie do naszej sylwetki. W takim ubraniu można czuć się zarówno wygodnie jak też nie stracić na elegancji, czy stylowości kreacji.

Nie zawsze można znaleźć odpowiednie stroje w sklepach, gdyż w nich można spotkać się przede wszystkim ze strojami wykonywanymi w określonych, popularnych rozmiarach. Z takim problemem spotykają się zarówno kobiety jak też mężczyźni. Niski wzrost, czy filigranowa budowa ciała znacznie ograniczają możliwości wybrania idealnie pasującego stroju. Jeszcze większy problem mają osoby krępe. W takim przypadku często najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zamówienie ubrań na wymiar.

Jest to szczególnie wskazane przy szukaniu ubrań, z których chcemy skorzystać podczas specjalnych okazji i w których chcemy się wyjątkowo prezentować. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sklepów, które specjalizują się w dostarczaniu ubrań dla osób o nietypowych rozmiarach. W takich sklepach znacznie łatwiej wybrać ciekawe kreacje, gdyż można dokonywać wyboru ze znacznie szerszego asortymentu pasujących nam rozmiarów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo po odchudzaniu?
Następny artykułWady i zalety cateringu dietetycznego
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here