Higiena intymna pozwala nie tylko poczuć się świeżo i komfortowo, ale jest też pewnym sposobem na uniknięcie chorób, infekcji oraz podrażnień. Jakie środki zastosować, aby wykonać to zadanie jak najlepiej? W sklepie eRozkosz znajdziesz szeroki wybór przeznaczonych do tego produktów.

Dezynfekcja Twoich zabawek

 „Zabawki dla dorosłych”, takie jak wibratory zwykłe i analne, mają kontakt z najbardziej wrażliwymi na infekcję i zarazki obszarami Twojego ciała. Warto więc zadbać o to, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu podczas zabaw przy ich użyciu. Możesz przed i po stosowaniu spłukać je ciepłą wodą, jednak nie zawsze wystarcza to do dokładnego usunięcia z nich bakterii i zarazków. Dlatego warto zainteresować się specjalnymi środkami do dezynfekcji, jak np. antybakteryjny środek w sprayu LELO czy płyn For Pretty Love. Nie tylko są całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia, ale również skutecznie eliminują ponad 99% zarazków. Ich dodatkową zaletą jest niwelowanie zapachu gumy lub silikonu. W większości takich środków do dezynfekcji nie spłukuje się wodą, a wyciera do sucha szmatką.

Tampony – dyskretna higiena

Raz w miesiącu cierpisz przez parę dni z powodu krwawienia. Podpaski pomagają przetrwać ten okres, pochłaniając wszystko, co wycieka z pochwy. Jeśli jednak chcesz wybrać się na plażę lub choćby poopalać, nie są dobrym rozwiązaniem. W takiej sytuacji eRozkosz proponuje przygotowane specjalnie w tym celu tampony bez sznureczka, które idealnie „kryją się” w bieliźnie, zapewniając kobiecie maksimum ochrony, komfortu i dyskrecji. Są wyjątkowo chłonne, dzięki czemu można bez problemu iść nawet na basen!

Higiena analna

Nie można zapominać, że oprócz pochwy także odbyt wymaga odpowiednich zabiegów higienicznych. W tym celu powstały specjalne gruszki analne, które mają za cel dokładne jego oczyszczenie z wszelkich nieczystości i zarazków. W zależności od preferencji możesz zastosować w tym celu prostą gruszkę analną, jak również z wymiennymi końcówkami, a także specjalny irygator z pompką, pozwalający na dokładne przepłukanie odbytu. Często wybieranym przez kobiety sposobem na dokładne przygotowanie się do seksu analnego jest zastosowanie specjalnych, przenośnych lewatyw.

Oczywiście podstawowym środkiem dbania o higienę jest regularne mycie miejsc intymnych podczas codziennego prysznica lub kąpieli, warto jednak choćby raz na jakiś czas zadbać o to, aby poszerzyć te czynności o dodatkowe zabiegi i cieszyć komfortowym samopoczuciem oraz pełnym zdrowiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here