Włosy karbowane pojawiają się pośród stylizacji na pokazach mody, ale także na ulicy. Do tej fryzury modnej szczególnie w latach 80 wracamy dziś z sentymentem, szczególnie, że na rynku obecnie znajduje się ogromny wybór dobrej jakości sprzętów, takich jak karbownica do włosów. O czym należy wiedzieć przed jej kupnem?

Warto postawić na sprawdzoną markę

Markowe karbownice do włosów, produkowane przez firmy zajmujące się tworzeniem jedynie akcesoriów fryzjerskich lub elektrycznych kosztują więcej niż towar no name sprowadzany z Chin, jednakże z pewnością warto zainwestować w dobrą markę. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo.

Firmowe produkty posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty jakości, dzięki czemu mamy pewność, że zostały sprawdzone. Z pewnością również będą służyć o wiele dłużej niż tani towar bez żadnej gwarancji. Oczywiście do użytku prywatnego wcale nie trzeba kupować karbownicy do włosów dla profesjonalistów, wystarczy sprzęt ze średniej półki cenowej.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Ogromnie istotnym elementem karbownicy do włosów są płytki, które odpowiadają za tworzenie fal. Powinny być one wykonane z trwałego, ale także bezpiecznego i równomiernie nagrzewającego się materiału, takiego jak ceramika czy lustro. Tytanowe czy teflonowe płytki użyte w tańszych modelach nie są zdrowe dla włosów i będą powodować ich niszczenie poprzez przypalenie.

Ponadto dobra karbownica do włosów powinna mieć regulowany zakres temperatur. Tylko w taki sposób można dopasować jej nagrzanie na przykład do kondycji włosów. Zniszczone będą znosić o wiele niższą temperaturę, niż te zdrowe i grube. Tańsze modele nie posiadają regulacji temperatury, więc jeżeli mamy zamiar używać karownicy do włosów często, należy się zastanowić, czy nie zainwestować w nieco droższy model.

Jak dbać o zdrowie włosów podczas karbowania?

Trzeba bezwzględnie pamiętać o tym, że karbowaniu można poddawać jedynie suche włosy. Inaczej gorąca płytka sprawi, że mogą one ulec nieodwracalnemu zniszczeniu. Powtarzanie takiego zabiegu może nawet doprowadzić do tego, że włosy trzeba będzie ściąć. Nie trzymamy także płytki zbyt długo w jednym miejscu.

Kolejna ważna sprawa, to używanie preparatów termoochronnych, czyli zabezpieczających włosy przed wysoką temperaturą. Na rynku jest ich sporo i nie należą do preparatów drogich. Ich używanie ma znaczenie szczególnie wtedy, kiedy włosy są często poddawane działaniu wysokiej temperatury, ale nawet jeżeli są one karbowane raz na jakiś czas, na przykład na imprezę, będą o wiele lepiej wyglądać i zachowają kondycję, po zastosowaniu takiego preparatu ochronnego.

Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here