Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Ma on na celu pielęgnację skóry i nadanie jej młodego, świeżego wyglądu. Zabieg ten przywraca młodość i niweluje oznaki upływu czasu, jednak przede wszystkim skutecznie leczy wiele problemów skórnych.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to metoda znana w kosmetologii i dermatologii estetycznej już od wielu lat. Zabieg ten ma za zadanie wtłoczenie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych, które ukierunkowane są na potrzeby każdego typu cery. W zależności od jej stanu i wymagań, mezoterapia może nawilżać, uzupełniać niedobory witamin i minerałów, wspomagać mikrokrążenie, a także zwiększać napięcie i elastyczność skóry, a tym samym redukować oznaki starzenia się. To jak głęboko przenikać będą stosowane substancje uzależnione jest od rodzaju wybranego zabiegu.

Mezoterapia to zabieg, który można przeprowadzać w różnej formie. Pacjent ma do wyboru mezoterapię igłową, bezigłową, sonofrezę oraz jonofrezę. Najbardziej popularna jest jednak mezoterapia igłowa, która niesie ze sobą wiele korzyści – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Klinikę Chęciński.

O mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to nieiwnazyjna metoda stosowana przez lekarzy medycyny estetycznej, jak również przez wykwalifikowanych kosmetologów. Ma na celu rewitalizację i głęboką regenerację skóry. Stosuje się ją również w terapiach profilaktycznych, aby opóźnić procesy starzenia się skóry.

Mezoterapia to zabieg wykonywany techniką niewielkich nakłuć, która wykorzystuje powstały uraz jako naturalną odpowiedź skóry, zmuszając ją do stymulacji naskórka i skóry właściwej. W efekcie dochodzi do poprawy mikrokrążenia w tkance podskórnej i zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych.

Dzięki mezoterapii igłowej skóra staje się odżywiona, głębiej położone komórki dotleniają się, spłycają się drobne zmarszczki mimiczne, a także poprawia się spoistość i gęstość skóry. Zabieg może być wykonywany przy pomocy igły i strzykawki, specjalnym aparatem lub tzw. rollerem, czyli dyskiem z mikroigłami zainstalowanymi na rolce.

Zalety mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej to sposób na skuteczne leczenie problemów skórnych. Do jego największych zalet można zaliczyć:

  • uniwersalność – nadaje się dla każdego typu cery,
  • szybkie efekty – widoczne już po pierwszym zabiegu,
  • działanie wielokierunkowe,
  • szybkie gojenie się skóry,
  • brak trwałych uszkodzeń skóry i jej nadwrażliwości na światło,
  • wysoka skuteczność rewitalizacji skóry,
  • trwałe efekty.

Mezoterapię igłową wykonuje się do walki z rozstępami, oznakami starzenia się skóry twarzy, problemem szarej i zmęczonej cery, zwiotczałymi grzbietami dłoni oraz cellulitem. Można stosować ją także w profilaktyce przeciwstarzeniowej, do leczenia blizn potrądzikowych oraz wzmacniania osłabionych cebulek włosowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here