Sezon wiosenno-letni to czas, kiedy wiele z nas wyjeżdża na wakacje. Możemy pozwolić sobie wówczas na niezobowiązujący, luźniejszy strój. To również czas radosnych eksperymentów na paznokciach. Wakacyjne paznokcie dają nam duże możliwości aranżacji i tylko od nas zależy jakie kolory i ozdoby wybierzemy. Jeżeli podczas tegorocznych wakacji mamy więcej wolnego, możemy codziennie zmieniać kolor paznokci. W sytuacji, kiedy nie chcemy zajmować się paznokciami, a jednocześnie zależy nam, żeby przez cały czas prezentowały się one świetnie, doskonałym rozwiązaniem będą bardzo trwałe lakiery hybrydowe lub tytanowe.

Paznokcie na lato – co warto uwzględnić wybierając lakier do paznokci?

Wybierając lakiery do paznokci na lato powinnyśmy zastanowić się w jaki sposób spędzamy wakacje. Wybór w dużej mierze zależy od:

  • ilości wolnego czasu jaką dysponujemy,
  • tego czy w wakacje będziemy pracować,
  • sposobu spędzania przez nas wolnych chwil.

Jeżeli wiemy, że w te wakacje będziemy miały dużo wolnego czasu, warto pomyśleć o eksperymentowaniu z różnymi kolorami, wzorami i ozdobami na naszych paznokciach. W momencie, gdy nasz harmonogram nie jest napięty możemy pozwolić sobie na malowanie paznokci niemal codziennie. W innej sytuacji są kobiety, które w okresie wakacyjnym będą pracować. W wielu miejscach pracy obowiązuje dress code, który ogranicza swobodę w stylizacji paznokci. Pomimo wszystko latem można postarać się przemycić na naszych paznokciach odrobinę koloru.

Kobiety, które preferują bardzo aktywny styl spędzania wolnego czasu prawdopodobnie nie będą miały ochoty ani możliwości częstego malowania paznokci. Szczególnie dla nich przeznaczone są lakiery o przedłużonej trwałości. Jeżeli są one dobrej jakości, pozwolą się nam cieszyć eleganckimi paznokciami w każdej sytuacji przez nawet kilkanaście dni.

Jakie kolory warto wybierać latem?

Różnorodność odcieni lakierów na sklepowych półkach (przykład) sprawia, że czasem trudno jest się zdecydować, który z nich będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Czynniki, które pomogą niektórym dokonać ostatecznego wyboru to:

  • odcień naszej skóry,
  • opalenizna,
  • sposób ubierania.

Pamiętajmy, że nawet najpiękniejszy kolor lakieru nie zawsze będzie dobrze wyglądał na naszych paznokciach. Wiele zależy tu od typu karnacji danej kobiety. Inne odcienie będą pasowały posiadaczkom ciepłego typu kolorystycznego, inne osobom o zdecydowanie chłodniejszej karnacji.

Ważnym kryterium wyboru jest opalenizna. Pamiętajmy, że pod wpływem intensywnego słońca nasza skóra mniej lub bardziej się opali. Dobrze, kiedy lakier na paznokciach podkreśla opaleniznę. Latem szczególnie warto zainteresować się produktami jasnymi, świetnym wyborem będą intensywne pomarańcze, zieleń, błękit czy odcienie żółtego. Niektóre kolory dobrze prezentują się jedynie w sąsiedztwie opalonej skóry. Wykorzystajmy tę wiedzę podczas najbliższych wakacji.

Duży wpływ na kolor wakacyjnego lakieru do paznokci powinien mieć nasz sposób ubierania się. Jeżeli pomimo upałów preferujemy klasyczną elegancję, zainwestujmy w lakiery w podobnym tonie. U większości kobiet znakomicie sprawdzą się jasne kolory, taki jak biały czy écru. Kiedy jesteśmy miłośniczkami sukienek we wszystkich kolorach tęczy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i nasze paznokcie zwracały uwagę różnorodnością barw. Nastolatki i młode kobiety mogą pozwolić sobie na szalone wzory i ozdoby. Wakacje to często jedyny czas w roku, kiedy możemy pozwolić sobie na więcej ekstrawagancji.

Pomysły na wakacyjne paznokcie

Jednym z popularniejszych paznokciowych trendów na wakacje jest tak zwane tęczowe ombre wykonane przy użyciu hybrydy, mówi podolog z Foot-Med. Paznokcie w wielu, płynnie pomiędzy sobą przechodzących kolorach wyglądają bardzo efektownie i znakomicie pasują do większości wakacyjnych kreacji. Ich wykonanie może wydawać się trudne, choć przy odrobinie wprawy będzie możliwe dla większości z nas. Narzędziem, które znakomicie sprawdzi się do stworzenia ombre jest gąbeczka kosmetyczna, przy pomocy której nakładamy poszczególne warstwy lakierów. Wybór kolorów jest całkowicie dowolny i zależy tylko i wyłącznie od nas. Możemy łączyć ze sobą żółty i pomarańcz, błękity i fiolety. Jeżeli mamy więcej czasu nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy stworzyły ombre z kilku kolorów. Znakomite efekty uzyskamy stosując ombre na wszystkich paznokciach. Jeżeli mamy mniej czasu lub brakuje nam cierpliwości możemy ozdobić tylko jeden paznokieć. Należy jednak pamiętać, żeby resztę pomalować lakierem, który będzie dobrze komponował się ze stworzoną przez nas mozaiką.

Jeżeli możemy pozwolić sobie na nieco szaleństwa, być może warto ozdobić paznokcie owocowym wzorem. Owocowe motywy na paznokciach są bardzo modne i z pewnością ożywią niejedną wakacyjną stylizację. Ich stworzenie nie jest bardzo trudne, choć wymaga odrobiny wprawy. W przypadku, kiedy stworzenie efektownych wzorów przerasta nasze możliwości, warto skorzystać z gotowych szablonów. Owocowe wzory można wykonać na wszystkich paznokciach, choć będą one doskonale prezentowały się także pojedynczo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here