Czy wiesz, że większość kobiet nosi nieodpowiedni rozmiar stanika? Często kobiety nie mają wiedzy na temat tego, jak właściwie wybrać rozmiar stanika albo mają problem ze znalezieniem wybranego modelu. Jeżeli natura obdarzyła nas obfitym biustem, tym bardziej możemy mieć trudności z właściwym doborem biustonosza. Mimo wszystko kolekcja damska jest pokaźna i przy odrobinę cierpliwości z pewnością każda z pań znajdzie, dobrze dopasowany biustonosz. Warto precyzyjnie dobrać bieliznę, aby czuć się w niej komfortowo i atrakcyjnie, a także podkreślić atuty naszej sylwetki. Zastanówmy się, czym się kierować, aby dokonać właściwego wyboru.

Bielizna damska – wybór rozmiaru stanika

W przypadku wyboru stanika najważniejsze są dwa parametry:

  • Obwód pod biustem – 99% ciężaru powinno opierać się na fundamencie bielizny, a nie na ramiączkach. Biustonosz nie powinien być za luźny, uciskać czy utrudniać oddychania. Obwód pod biustem można zmierzyć za pomocą miarki krawieckiej. Przykładowo, kobieta mająca w obwodzie 70 cm, powinna zakupić stanik o obwodzie 65 cm. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – biustonosze (nawet te dobrej jakości) rozciągają się.
  • Właściwa miseczka. Obwód w biuście powinnyśmy mierzyć na wysokości brodawek. Tutaj już nie zaniżamy ani nie zawyżamy wyników. Kiedy zmierzymy obwód w biuście, zaglądamy do tabeli rozmiarów, ale i tak ostateczną decyzję o wyborze stanika i jego rozmiaru należy podjąć po przymiarce.

Kupując biustonosz dobrze jest pamiętać, aby w miseczkach było około 2 cm luzu, aby biust dobrze się układał. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi obwód. Z kolei dobrze dobrany stanik powinien być mniejszy o 1 cm pod biustem. Źle dobrany biustonosz nie prezentuje się elegancko ani estetycznie. Zbyt mała miseczka i zbyt szeroki obwód stanika sprawiają, że piersi nie są dostatecznie podtrzymane, co skutkuje, że obwisają i obciążają kręgosłup. Piersi nie wyglądają jędrnie i z czasem realnie tracą na wyglądzie. Mniejszy stanik deformuje piersi przez co wyglądają bardzo nieestetycznie, nie wspominając już o konsekwencjach zdrowotnych.

Bielizna damska – fason stanika

Małe piersi dobrze wyglądają w biustonoszu z nisko kończącymi się fiszbinami na środku. Jest to bardzo popularny element galanterii damskiej. Model ten zbiera piersi i lekko wypycha je przed siebie. Najczęściej kobiety z mniej obfitym biustem wybierają fason push up, który nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Faktycznie, piersi będą sprawiały wrażenie większych, ale taki fason często spłaszcza biust, co już kłóci się z zasadami estetyki. Ponadto wkładka z gąbki noszona stale, może deformować biust i stworzyć w jego dolnej części zgłębienia.

Kobiety z dużym biustem mają trudniejszy wybór i zapewne ciężkiej im znaleźć odpowiedni biustonosz. Mając większy biust dobrze jest zdecydować się na zabudowany stanik, który z łatwością podtrzyma biust. Doskonale sprawdzi się także stanik „plunge”, który posiada mniejsza zabudowania między miseczkami. Kolekcja damska dla kobiet z większym biustem nie jest, aż tak rozbudowana, ale możliwości są coraz większe.

Źrodło: VisciolaFashion – Sklep z markową odzieżą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here