Odpowiednio dobrane kolory pozwalają na podkreślenie atutów urody a jednocześnie na ukrycie wielu mankamentów. Gra kolorami oraz szukanie ciekawych połączeń kolorystycznych, które są nawet ekstrawaganckie pozwalają na stworzenie wyjątkowych stylizacji. Współcześnie w tworzeniu kreacji nie trzeba się bać eksperymentów. Są one nawet wskazane, gdyż pozwalają na stworzenie stylizacji oryginalnych, które mogą stać się indywidualnym stylem, który jest niepowtarzalny, a jednocześnie dopasowany do charakteru. Odpowiednio dobrane kolory pozwalają na poprawę samopoczucia. Nie można również zapominać, że kolor potrafi odmładzać, ale również niewłaściwie dobrana kolorystyka może znacznie postarzyć wygląd. Z tego powodu warto rozsądnie sięgać po kolory poszczególnych elementów stroju. Najłatwiej jest eksperymentować z kolorami dodatków, które mogą być utrzymane w zupełnie odmiennych, nawet agresywniejszych kolorach, dzięki czemu mogą stać się dodatkami do stroju, które wyjątkowe będą się prezentowały.

Odmładzające kolory

Jeśli chcemy odmłodzić wygląd warto sięgać po jasne kolory. Do kolorów, które uważane są za odmładzające zalicza się róż. W kolorystyce różowej może być utrzymana suknia na lato, bluzka jak też dodatek w postaci nakrycia głowy. W tym kolorze utrzymane mogą być rajstopy do neutralnych kolorów reszty stroju, jak beż, czy biel. Do innych kolorów, które uważane są za odmładzające zaliczają się, także błękit, odcień brzoskwiniowy. Jeśli chodzi o zieleń to warto stawiać na odcienie młodej trawy. Tego rodzaju kolory pozwalają na odświeżenie całej sylwetki. Jeśli chce się nieco odmłodzić twarz to warto stawiać na nasycone barwy niebieskie, które można połączyć z brzoskwinią. Innym rozwiązaniem jest postawienie na róż na tle bardziej neutralnego beżu.

Do odmładzających połączeń kolorystycznych zalicz się również granat z zielenią, czy granat z błękitem. Nasycone kolory doskonale sprawdzają się przy nieformalnych okazjach. Takich kolorów nie należy się obawiać, gdyż są w stanie doskonale wkomponować się w większą całość stylizacji, choć należy rozsądnie szukać połączeń poszczególnych nasyconych barw. Dobrym pomysłem jest łączenie kolorów nasyconych z nieco bardziej stonowanymi, jeśli nie chcemy nadmiernie wyrazistego stylu. Natomiast, gdy chcemy się wyróżnić nasycone kolory i łączenie ich ze sobą doskonale się sprawdzą.

Obawy przed eksperymentami

Wiele kobiet unika uznawanych za ekstrawaganckie połączeń kolorystycznych. Polki bardzo często sięgają po odcienie czerni. Oczywiście o ile przy formalnym stroju jest to narzucone kanionami ubierania się o tyle sięganie po takie same kolory w codziennym ubiorze. Warto brać pod uwagę, że kolor czarny nie sprawdzi się przy każdym rodzaju urody. Czerń jest w stanie bardzo podkreślać wiele mankamentów urody. Na tle czerni od razu widać popękane naczynka, wszelkiego rodzaju przebarwienia, podkrążone oczy czy cienie pod oczami. Nie bez znacznie przy czarnej kolorystyce jest również odpowiedni makijaż oraz pasująca do tego koloru fryzura. Z tego powodu czerń sprawdza się przy wieczorowych kreacjach, ale niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem przy codziennych stylizacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here