We współczesne modzie w coraz większym stopniu liczy się indywidualny styl i różnorodność. Globalizacja sprawia, że moda czerpie z coraz szerszego kręgu źródeł, czyli z koncepcji pojawiających się w różnych krajach. W ten sposób na największych pokazach mody pojawia się coraz większa ilość wyjątkowych strojów, które opierają się na stylistyce retro, na pomysłach związanych z nieeuropejskimi kulturami, gdzie od zawsze dominowały zupełnie inne kolory. Ubieranie się w sposób modny nie oznacza aktualnie wyłącznie sięgania po stroje sygnowane najbardziej znanymi markami.

Znacznie ważniejsze jest znalezienie własnego stylu, który jest oryginalny i pozwala w stylizacjach czuć się wygodnie oraz odpowiednio do okazji. W poszukiwaniu własnej stylistyki warto jest sięgać po różne pomysły i eksperymentować zarówno ze strojami, jak też kolorystyką, fakturami poszczególnych strojów. Łączenie ze sobą różnych kolorów pozwala na podkreślenie atutów urody a jednocześnie ukrycie mankamentów danego typu urody.

Gra kolorami

Nie warto bać się eksperymentów z kolorami zarówno przy wybieraniu dodatków, jak też przy tworzenie większych stylizacji. Oczywiście spójny styl jest w stanie sprawdzić się przy wielu okazjach, oficjalnych wydarzeniach. Utrzymane w jednej tonacji stroje można podkreślić kolorowymi dodatkami, co pozwala, choćby na stworzenie bardziej nowoczesnej stylizacji, podkreślenie eleganckiego stroju. Na znacznie większe eksperymenty można pozwolić sobie w codziennym stroju.

Agresywna kolorystyka poszczególnych elementów stroju może doskonale współgrać z bardziej neutralnymi kolorami. Kolory strojów powinny przede wszystkim pasować do typu urody. Bardzo często w danym sezonie modne są określone kolory, ale nie zawsze są one w stanie pasować do naszego wyglądu. Jeśli modna kolorystyka nie odpowiada naszemu wyglądowi warto jest stawiać na kolory, które prawie zawsze nie wychodzą z mody, jak biel czy beż. W ten sposób można zarówno ubierać się modnie, jak też nie tracić atutów związanych z możliwością podkreślenia sylwetki, owalu twarzy, co ma duże znaczenie w zakresie postrzegania naszego wyglądu.

Jakie stroje kupować?

Nie zawsze warto kierować się przy wybieraniu ubrań wyłącznie cenami, czy markami. Znacznie ważniejsze jest sięganie po takie ubrania, które wykonane są z określonych rodzajów materiałów. Warto brać pod uwagę, że nawet znane domy mody stosują segmentację rynku, czyli innymi słowy wypuszczają na rynek produkty w różnych zakresach cen. Niższe ceny markowych ubrań bardzo często nie cechują się największą jakością. Z tego względu bardzo często niszowe marki ubrań mogą znacznie lepiej się prezentować i mogą być bardziej trwałymi ubraniami.

Doskonałym pomysłem jest również tworzenie strojów na podstawie projektów, które są indywidualnie dla nas przygotowywane przez krawców. Takie stroje mogą być wykonane z modnych w danym sezonie materiałów w odpowiednich kolorach, fasonach a jednocześnie mogą być one wykonane w taki sposób, który idealnie będzie pasował do naszej sylwetki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo dają ćwiczenia fizyczne?
Następny artykułWybieramy strój sportowy
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here