Kolory ubrań są w stanie zarówno podkreślić urodę, jak też ukazać mankamenty. Z tego powodu kolory ubrań oprócz tego, że powinny ze sobą współgrać muszą również pasować do typu urody. Nie każdej kobiecie dobrze będzie w pastelowych barwach tako samo jak w czerni. Jedne kolory, które są bardziej neutralne doskonale są w stanie współgrać z wieloma, innymi barwami. Z drugiej strony jest wiele kolorów, które zawsze będą się przebijały na pierwszy plan i bardzo trudno będzie połączyć je w większą całość. Każdy z kolorów ma również swoje wady, jak też zalety, więc jeśli chce się stworzyć ciekawe stylizacje warto jest zapoznać się z cechami poszczególnych kolorów.

Z pozoru niepasujące go siebie kolory można ze sobą łączyć, ale nie należy z tym przesadzać. Jeśli zastosuje się dodatek do stroju w niepasującej do reszty barwie może to doskonale współgrać z całą stylizacją i pozwala na podkreślenie całego stroju a jednocześnie na podkreślenie atutów urody. Jest to zasada, która sprawdza się nie tylko przy dobieraniu dodatków, ale również przy tworzeniu stroju. Do takich kolorów jak szarość, biel doskonale są w stanie sprawdzić się elementy stroju, których faktura, kolorystyka jest połyskliwa.

Dodatki zawsze powinno się dobierać do typu urody. Ciekawiej jest wprowadzać do większej stylizacji ciekawe akcenty kolorystyczne, które są w stanie tworzyć urozmaicenie dla całego ubioru. Jedną z ciekawych koncepcji przy tworzeniu większych stylizacji jest tak zwana niepozorna kropla koloru, czyli zastosowanie szczegółu, który jest utrzymany w zupełnie innym, odcieniu od reszty stroju. Do stroju utrzymanego w kolorystyce beżu można dopasować czerwoną lub różową apaszkę, która będzie przebijała się na tle nieturlanych barw.

Jeśli stylizacja utrzymana jest w jednolitym kolorze zastosowanie dodatków w innym kolorze pozwala na stworzenie bardziej wesołej stylizacji, która może prezentować się nowocześniej. Generalnie warto jest przełamywać schematy poprzez łączenie z pozoru bardziej śmiałych połączeń kolorów. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się, szczególnie podczas nieformalnych spotkań. Pozawalają na tworzenie fajnych kreacji. Eksperymentowanie z kolorami pozwala na tworzenie strojów, które są bardziej oryginalne. Połączenie ciemnego fioletu płaszcza z czerwonym paskiem może tworzyć ciekawą całość.

Kolorami dodatków warto jest podkreślić kolor oczu, włosów

Kolory pozwalają odmłodzić wygląd. Warto stawiać na takie zestawiania kolorów, w których wygląda się młodziej. Są to przede wszystkim wesołe kolory, które pozwalają zmienić szarą i zmęczoną twarz w bardziej pogodną. Znalezienie ciekawych i pasujących do typu urody kolorów pozwala na podkreślenie wszystkich atutów danego typu urody. W odpowiedniej kolorystyce można poczuć się znacznie lepiej a co za tym idzie również cała sylwetka staje się bardziej pewna siebie, co pozytywnie wpływa na cały wygląd. Kolory pozwalają zapewnić pewność siebie a wesołe akcenty w zielenie, pomarańczy, odcieniach czerwieni dają możliwość urozmaicenia wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here