Wrażliwa skóra twarzy zdecydowanie wymaga od nas szczególnego traktowania nie tylko podczas codziennej pielęgnacji, ale też w makijażu. Jej skłonność do podrażnień oraz zaczerwienień na twarzy powoduje, że w jej przypadku sprawdzą się tylko hipoalergiczne kosmetyki do makijażu, które będą dokładnie tuszować wszelkie niedoskonałości, a przy tym dodatkowo pielęgnować cerę. Bardzo duże znaczenie ma tutaj wybór dobrze kryjącego podkładu do twarzy, który sprawdzi się zarówno w pielęgnacji, jak i makijażu cery wrażliwej. Podpowiadamy, jak go znaleźć i wykonać makijaż u tego typu cery!

Cera wrażliwa – to znaczy jaka?
Skłonność do częstych podrażnień, alergii oraz zaczerwienień na twarzy to cechy charakterystyczne dla wrażliwej cery. Cienka warstwa lipidowa naskórka oraz niska odporność przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych sprawia, że bardzo gwałtownie reaguje ona na zmiany pogody czy drażniące substancje w kosmetykach. Dlatego przy wyborze odpowiedniego podkładu do twarzy dla cery wrażliwej, powinnyśmy kierować się nie ceną czy wyglądem opakowania, ale przede wszystkim jego łagodnym i hipoalergicznym składem.

Kosmetyki hipoalergiczne, czyli zdrowy makijaż
Panie, które na co dzień zmagają się z problemami cery wrażliwej, zdecydowanie powinny wykonywać swój codzienny makijaż przy pomocy kosmetyków hipoalergicznych – to znaczy takich, których skład został pozbawiony sztucznych i drażniących skórę substancji, zaś wzbogacony łagodnymi i kojącymi składnikami, które są w stanie dodatkowo pielęgnować wrażliwą cerę. Gdzie znaleźć takie kosmetyki? Przede wszystkim w aptece, bowiem w ten sposób będziemy mieli pewność, że będą one bezpieczne dla naszej skóry i nie wywołają na jej powierzchni dodatkowych podrażnień. Kosmetyki do makijażu z apteki nie oznaczają jednak, że będziemy musiały zadowolić się ziołową maścią w bezbarwnym opakowaniu – wiele znanych marek produkuje swoje produkty do makijażu głównie z myślą o wrażliwej skórze. Dobrze kryjący podkład Vichy Dermablned to jedna z propozycji aptecznych, która doskonale poradzi sobie z problemem zaczerwienień oraz makijażem u cery skłonnej do nadwrażliwości.

Podkład do twarzy dla cery wrażliwej – co powinien posiadać?
W podkładzie dla cery wrażliwej, poza intensywnie nawilżającymi i odżywczymi składnikami, powinny znaleźć się filtry ochronne przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz substancje łagodzące i kojące podrażnienia. W ten sposób zapewnimy skórze nie tylko odpowiednią pielęgnację, ale też ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Ponadto podkład powinien posiadać silne właściwości kryjące, które będą w stanie zatuszować widoczne zaczerwienienia na twarzy – jeżeli są one bardzo rozległe i posiadają mocny kolor, przed nałożeniem podkładu zaleca się zastosowanie specjalnego korektora do twarzy o łagodnym składzie lub nałożenie dwóch cienkich warstw podkładu.

Jak nakładać podkład?

  • W przypadku cery wrażliwej wykonanie makijażu powinna poprzedzać odpowiednia pielęgnacja twarzy – to znaczy delikatne oczyszczanie oraz zastosowanie właściwego kremu. Taki zabieg pozwoli nam dodatkowo zabezpieczyć cerę przed działaniem czynników zewnętrznych oraz wzmocnić działanie samego podkładu.
  • Podkład należy nakładać na nawilżoną – ale nie tłustą – powierzchnię skóry. Jjeśli zajdzie taka potrzeba, nadmiar kremu trzeba zebrać delikatnie ze skóry chusteczką.
  • Przy cerze wrażliwej podkład można nakładać tradycyjnymi sposobami – opuszkami palców lub specjalną gąbeczką do fluidu, rozprowadzając go równomiernie po powierzchni całej twarzy.
  • W końcowym etapie makijażu na twarzy może znaleźć się również mineralny puder, który przedłuży trwałość makijażu i pomoże uzyskać matowy efekt skóry.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo dają suplementy diet?
Następny artykułNajpopularniejsze buty na obcasie
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here