Latem można pozwolić sobie na założenie nakrycia głowy, które jest w stanie wyjątkowo podkreślić urodę. Kapelusze to nakrycia głowy, które odpowiednio dobrane do stroju są w stanie nosić wszystkie kobiety. Styliści podkreślają, że kapelusze jest w stanie nadać całemu wizerunkowi oryginalności. Bardzo ważny jest jednak właściwy dobór kapelusza do reszty ubrań, gdyż źle dobrany kapelusz może z jednej strony w pełni przyćmić całą kreacje a z drugiej strony może niepotrzebnie podkreślić wady urody kobiety, która zdecydowała się na jego założenie.

Kapelusz dobiera się pod kątem kształtu twarzy, wzrostu, postury oraz typu urody. Istotne są również elementy stroju, do których dobiera się nakrycie głowy oraz okazja na jaką kapelusz zostanie założony. Na zupełnie inne kapelusze można pozwolić sobie przy oficjalnych spotkaniach a inne nakrycia głowy można założyć na nieformalne wydarzenia.

Duży kapelusz, który posiada luźno opadające rondo doskonale sprawdzi się w połączeniu z większymi rozmiarami okularów przeciwsłonecznych. Taki kapelusz pozwala stworzyć niebanalny wizerunek, choć jest zdecydowanie rozwiązaniem wyłącznie przy stylizacjach na nieformalne spotkania. Duży kapelusz z falującym rondem doskonale sprawdzi się w upalny dzień, podczas letniej wycieczki czy spaceru, gdyż z jednej strony jest w stanie doskonale chronić twarz i głowę przed silnym działaniem promieni słonecznych a z drugiej strony może być wyjątkową ozdobą. Kapelusze sprawdzają się również w stylizacjach retro, przy których nie występują liczne ozdoby, dzięki czemu kapelusz może stać się ciekawą ozdobą, która będzie stylowym nakryciem głowy.

Przy stylizacjach retro doskonale sprawdzą się oprócz kapeluszy z dużym rondem również kapelusze słomkowe. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by kobieta założyła kapelusz typa panama. Jeszcze jakiś czas temu był to typ kapelusza kierowany przede wszystkim do mężczyzn. Jednak współcześnie jest to również jeden z ulubionych dodatków do kobiecego stroju. Podobnie jak słomkowe kapelusze, tak samo kapelusze typu panama pozwalają na stworzenie lekkich stylizacji, które idealnie nadają się na wakacje oraz letnie upały. Chcąc stworzyć nieco bardziej elegancką stylizację można zdecydować się na kapelusz z dużym rondem, który jest w stanie doskonale sprawdzić się w połączeniu z długą suknią.

Nakrycia głowy mogą również budować bardziej romantyczne stylizacje. Wynika to z faktu, że nakrycia głowy kreują stylizacje o charakterze nonszalanckim. Luźniejszy styl nadany kreacjom przez kapelusz sprawia, że zupełnie inaczej z kapeluszami i nakryciami głowy łączą się sukienki. Sukienka jest w stanie zupełnie zmienić swój charakter w zależności od doboru dodatków oraz nakryć głowy. Do letnich sukienek utrzymanych w pastelowych kolorach doskonale można dopasować kapelusze w kolorach fuksji, które są w stanie stworzyć niebanalną całość. Postawić można również na opaski. Atutem nakryć głowy nawet tych w stylu romantycznych jest to, że są na tyle wyraźną ozdobą, iż nie trzeba przy nich stosować dużej ilości biżuterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here