Young attractive woman face over isolated white background

Usta to wizytówka każdej kobiety. Odpowiednio zadbane – odżywione, i podkreślone – potrafią bardzo mocno działać na męskie zmysły. Ponadto potrafią wskazywać na naszą kondycję zdrowotną – blade sygnalizują zasłabnięcie, mocno czerwone – gorączkę. Powinniśmy o nie dbać przez cały rok, chroniąc przed wysuszeniem, spierzchnięciem czy starając się spowolnić upływ czasu, który się na nich objawia.

Odpowiednie kosmetyki
Każda kobieta powinna więc posiadać dobrą, odżywczą pomadkę, która każdego dnia zapewni ustom odpowiednią dawkę składników wspomagających ich regenerację, jak również zabezpieczy przed szkodliwym działaniem środowiska czy wolnych rodników. Oprócz pomadki ochronnej pamiętajmy o odpowiednim doborze kosmetyków upiększających. Szminka czy błyszczyk powinny zawierać dodatkowo składniki odżywcze. Skóra na ustach zawiera bardzo mało gruczołów łojowych, dlatego nasze usta tak szybko pierzchną i wysychają, nie mają też odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV. Dyskomfort związany z niewłaściwą ich pielęgnacją odczujemy więc szczególnie latem i zimą, kiedy jesteśmy wystawieni na działanie mrozu, wiatru czy gorącego powietrza oraz ostrego słońca. Z dobrą pomadką nie powinniśmy się więc rozstawać przez cały rok.

Pielęgnacja
Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków powinniśmy pamiętać o odpowiednich zabiegach, takich jak peeling czy masaż. Ten pierwszy możemy wykonać z użyciem specjalnych, delikatnych preparatów albo naturalnych środków. Wystarczy zwykły cukier, którym delikatnie pocieramy lekko zwilżone usta, do rozpuszczenia się cukru. Masaż ust z kolei możemy śmiało wykonać przy okazji mycia zębów. Delikatny, trwający około minuty zabieg skutecznie poprawi krążenie ust. Ponadto możemy wypróbować wiele maseczek, których składnikami są owoce czy warzywa – awokado, ogórek itp. Jeśli brakuje nam czasu czy zapału do ich wykonywania, pamiętajmy chociażby o wklepaniu wokół ust i na nie kremu, którego używamy na noc.

Usta, piękny uśmiech, skóra, włosy czy paznokcie – każda kobieta powinna pamiętać o ich pielęgnacji aby wyglądać i czuć się pięknie, jak najdłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here