By zdrowo żyć, trzeba także zdrowo jeść. I nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Szczególnie osoby, które myślą o tym, by profesjonalnie, czy też po prostu regularnie uprawiać sport, powinny zwrócić swoją uwagę na to, co jedzą i w jakiej konfiguracji. Co zatem ma znaczenie i w jaki sposób układać sobie dania, by żyć zdrowo i czuć się doskonale? Oto kilka porad, które udzielić mogą także lekarz, czy też dietetyk.

Zacząć warto od tego, czego jeść się absolutnie nie powinno. Lista ta bowiem nie jest długa, jednakże warto ją dobrze zapamiętać, jeżeli chce się zadbać zarówno o swoje serce, jak i żołądek, a także o sylwetkę. Przede wszystkim, wystrzegać się należy wszelkiego rodzaju produktów:

  • wysokoprzetworzonych – takich, jak na przykład konserwy, gotowe zupy w puszkach i słoikach, gotowe potrawy do odgrzania w mikrofalówce i tak dalej – zawierają one bardzo mało składników odżywczych, a dodatkowo zazwyczaj są bogate w tłuszcz i puste kalorie,
  • bardzo tłustych – tłuszcz jest naszemu organizmowi potrzebny, jednak bardzo tłuste potrawy mocno obciążają naszą wątrobę, a także serce, w związku z tym mogą się pojawić problemy z trawieniem, a nadmiar kalorii przetworzy się na kolejne kilogramy,
  • z proszku – wszelkie zupki z proszku, mieszanki przypraw i inne tego typu produkty zawierają w sobie wiele chemikaliów – konserwantów, sztucznych aromatów, barwników i wiele więcej – te zaś mogą być niezwykle szkodliwe dla naszego organizmu pod wieloma względami i należy się ich zdecydowanie wystrzegać, by osiągnąć jak najlepsze efekty dla swojego organizmu,
  • typu fast food – puste kalorie i zapychacze, tuczące produkty,
  • słodkich – słodycze w małych ilościach nie są złe, jednakże organizm z łatwością przetwarza węglowodany proste na tkankę tłuszczową, więc warto ich unikać.

Oczywiście, są to bardzo podstawowe zasady, o których zdecydowanie należy pamiętać tak w teorii, jak i w praktyce. Ale to nie wszystko. Mówi się bowiem również, że nie powinno się łączyć węglowodanów oraz białek. Oznacza to, że można zjeść na przykład tłusty kotlet, ale łącząc go z ziemniakami, można mieć spore problemy. Zdecydowanie lepiej jeść np. kanapki z warzywami i mięso z węglowodanami złożonymi oraz z tłuszczami. Niełączenie ułatwia procesy trawienne i sprawia, że nasz metabolizm przyspiesza. A to bardzo dobra wiadomość.

Stosowanie się do tych relatywnie prostych zasad zdrowego odżywiania dać może naprawdę zadowalające efekty. Przede wszystkim bowiem, pamiętać trzeba o tym, że jeśli będziemy uważać na to, co jemy, łatwiej będzie nam jednocześnie dostarczyć sobie odpowiedniej porcji energii i nie przytyć. Wystarczy unikać tego, co niezdrowe i odpowiednio odżywiać się podczas treningu, by uzyskać naprawdę zadowalające efekty. A

o zdrowym odżywianiu, by przyniosło możliwie najlepsze efekty, myśleć trzeba nie jako o nużącej i wyczerpującej diecie, ale jak o rzeczy bardzo przyjemnej. Wtedy to naprawdę się uda i przyniesie dobre efekty dla ciała i dla samopoczucia w ogóle. A to przecież bardzo ważna sprawa, o której trzeba pamiętać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rozsądnie się odchudzać?
Następny artykułDbanie o zdrowie i urodę
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here