Caravan of tourists passing the desert on camels with lake in foreground

Wysokie temperatury, błękitne morze i piękne plaże: to wszystko wyznaczniki udanych wakacji. Jeżeli dodatkowo marzysz o wycieczce do egzotycznego kraju, w którym będziesz mogła poznać obcą kulturę i zwiedzić niepowtarzalne miejsca, zdecyduj się na urlop w Maroko.

Będąc w Maroko nie sposób nie odwiedzić Marrakeszu, czwartego co do wielkości miasta uznawanego za nieoficjalną stolicę południowej części kraju. Znany z filmowych realizacji Marrakesz to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie na jednym z wielu suków, czyli lokalnych targowisk. Robiąc zakupy na straganie z orientalnymi przyprawami lub bajecznie kolorowymi tkaninami pamiętaj, że miejscowi sprzedawcy lubią się targować, co Tobie daje szansę na znaczne oszczędności. Poza kolorowymi sukami Marrakesz zachwyca także lokalną architekturą w stylu arabskim, w mieście można zwiedzić wiele zabytkowych meczetów i pałaców, a także podziwiać bogato zdobione domy mieszkańców tego miasta. Zabytki można podziwiać między innymi przy placu Jemaa el-Fna, jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w całym mieście. Poza perłami lokalnej architektury znajdziesz tutaj także wiele restauracji, w których skosztujesz miejscowych potraw oraz napojów, między innymi pochodzącego z kuchni berberysjskiej kus kusu z warzywami i dodatkiem suszonych owoców.

Wycieczki do Maroko oferuje praktycznie każde biuro podróży, np Rainbow Tours specjalizujące się w wycieczkach zagranicznych. Decydując się na wypoczynek w tym położonym w północnej Afryce kraju, koniecznie poświęć kilka dni na relaks na plażach w pobliżu Agadiru, czyli jednego z najnowocześniejszych kurortów. Plaże w tej wakacyjnej miejscowości mają około 10 km długości, kuszą turystów drobnym piaskiem i możliwością kąpieli w ciepłych wodach Oceanu Atlantyckiego, a także uprawiania sportów wodnych takich jak surfing, jet-ski oraz skutery wodne. Agadir położony jest w osłoniętej od wiatru zatoce, w której panuje łagodny klimat, sprzyjający odpoczynkowi. Relaks możesz zaplanować na plażach w Taghazout, Timzguida oraz Imouran, decydując się na nocleg w jednym z luksusowych hoteli w Agadirze. Niektóre kurorty posiadają prywatne, wydzielone fragmenty plaży, na których można odpocząć z dala od zgiełku w naprawdę komfortowych warunkach.

Maroko to miejsce, w którym spotykają się dwie kultury: zachodnia oraz arabska, współgrając ze sobą na każdym kroku. Dzięki przenikającym się wpływom kulturowym ten niezwykły kraj to idealne miejsce na egzotyczne wakacje pełne niezapomnianych atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here