Niejeden właściciel kota stanął przed koniecznością przewiezienia zwierzęcia do innego mieszkania lub do weterynarza. Każdy, kto tego próbował doskonale wie, jak trudne to zadanie. Koty ze względu na swoją zwinność oraz charakter bywają niekiedy kłopotliwymi towarzyszami podróży. Jak więc sprawić, aby podróż nie była koszmarem? Warto zakupić transporter dla kota.

Koty towarzyszą ludziom praktycznie od zawsze. Udomowiony pupil czy rodzinna maskotka – w każdym domu kot odgrywa inną rolę. Choć to pies uchodzi za największego przyjaciela człowieka to koty często postrzegane są, jako uosobienie piękna, czułości oraz zwinności. Zadbany i kochany kot potrafi dostarczyć mnóstwo radości swojemu właścicielowi i z utęsknieniem czekać na jego powrót.

Kot, czyli zwierze wymagające
Każdy, nawet początkujący właściciel kota o tym doskonale wie. Zwierzęta te, jak żadne inne potrafią okazywać swoją radość oraz niezadowolenie. Koty są z natury apodyktyczne i potrafią to udowodnić w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas spaceru lub wizyty u weterynarza.

Dlatego do „posiadania” kota trzeba podejść w sposób odpowiedni. Aby nasz pupil i jego właściciel czuli się komfortowo potrzebna jest całkiem spora liczba akcesoriów, począwszy od obroży czy smyczy, poprzez kuwetę i środki pielęgnacyjne, a na transporterze dla kota skończywszy. Ten ostatni produkt cieszy się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród tych posiadaczy kotów, którzy lubią aktywnie spędzać czas lub podróżować.

Dlaczego warto posiadać transporter dla kota?
Pierwszą i podstawową odpowiedzią jest to, że transporter dla kota jest po prostu niezbędnym wyposażeniem. Każdy z nich stanął przecież kiedyś przed koniecznością wyjścia ze zwierzęciem do lekarza, podróży pociągiem, autobusem czy samochodem. Gdy nie posiadamy transportera dla kota to stwarzamy niepotrzebne ryzyko, że pupil będzie zdenerwowany zbyt dużą ilością ludzi czy innych zwierząt. Kot trzymany w transporterze jest łagodniejszy, bezpieczniejszy i ma komfortowe warunki podróży. Warto zwrócić uwagę, że niedozwolone i ogromnie niebezpieczne jest przewożenie kota w samochodzie bez transportera. Swobodnie przemieszczający się wewnątrz samochodu pupil może wprowadzać niepotrzebne zamieszanie w czasie jazdy: podrapać, wskoczyć niespodziewanie na kolana lub kierownicę. Rozkojarzony kierowca może więc spowodować wypadek.

Kolejną zaletą transporterów dla kota jest ich funkcjonalność. Dzięki zainstalowanym zapięciom błyskawicznym lub suwakom, praktycznie w jednej chwili transporter może zmienić się w wygodne legowisko.

Ważna cena czy może jednak funkcjonalność?
Zakup transportera dobrze jest przemyśleć. Zdecydowanie lepiej postawić na produkty sprawdzone, bardziej trwałe, funkcjonalne i estetyczne, np. takie, które są dostępne na stronie www.petstation.pl. Ważna jest przecież wygoda oraz komfort psychiczny, zarówno zwierzęcia, jak i jego właściciela. Podstawową zasadą przy zakupie transportera jest jego wielkość. Box powinien być dopasowany do wielkości kota, jego wagi. Dostępne w Polsce transportery oznaczone są numerami 1, 2 oraz 3 i oznaczają:

1 – koty w wadze do 5-6 kilogramów,
2 – koty powyżej 6 kilogramów (np. koty norweskie),
3 – transporter przeznaczony raczej dla zwierząt, które dłużej podróżują.

Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę są drzwiczki oraz pozostałe elementy. Dobry transporter dla kota powinien mieć drzwiczki, które stawiają solidny opór przy otwieraniu. Dodatkowym plusem jest wyposażenie w górne otwieranie. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić jakość zamknięcia. Jest to podstawowa sprawa, gdyż kot wykorzystując własny spryt może uciec w najmniej oczekiwanym momencie.

Zwracajmy również uwagę na materiał, z którego transporter jest wykonany. Plastik nie powinien być zbyt cienki i uginać się pod ciężarem ręki. Cała konstrukcja musi być solidna, wyposażona w dobrej klasy zaczepy i w miarę lekka.

Kupowanie najtańszych transporterów, bez dodatkowego wyposażenia może okazać się błędem. Na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać funkcjonalność, na drugim jakość wykonania, a na trzecim cenę. Jest to jak najbardziej odpowiednia metoda kupowania. Kierując się takimi wytycznymi zapewnimy komfort podróży zwierzakowi oraz sobie samemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here