Płytki trójkątne na podłogę

Płytki trójkątne to niezwykle modne i oryginalne rozwiązanie na podłogę. Ich niecodzienny kształt sprawia, że każde wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru i wyrazistości. W dodatku płytki trójkątne świetnie wpisują się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, na przykład w stylizacji boho, glamour lub też loft. Płytki takie mogą być wykorzystywane do pokrywania podłogi w kuchni, łazience, salonie, a także na świeżym powietrzu – balkonie, tarasie lub werandzie. W każdym z tych miejsc mogą okazać się wyborem trafionym w dziesiątkę. 

Jak wybierać płytki trójkątne? 

Oprócz walorów estetycznych, w trakcie zakupu warto zainteresować się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Płytki trójkątne można stosować zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i często sprzątanych „na mokro”. Są więc dobrym wyborem w przypadku łazienek, kuchni oraz do budynków komercyjnych, sprzątanych nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. Płytki trójkątne są łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu zawsze będą wyglądać jak nowe.

Od strony estetycznej, warto zwrócić uwagę na duży potencjał aranżacyjny oferowany przez ten typ płytek. Można łączyć je z innymi kształtami, tworząc ciekawe i niebanalne kompozycje. Często są zestawiane z płytkami kwadratowymi, prostokątnymi lub romboidalnymi. Można je również wykorzystać do stworzenia oryginalnych wzorów na ścianie, dzięki czemu dane wnętrze będzie wyglądać jeszcze bardziej nietypowo. 

Przeglądając płytki trójkątne, stajesz przed bardzo szerokim wyborem. Możesz sięgać po rozmaite kolory i wzory, szukając mniej i bardziej oryginalnych rozwiązań. Z pewnością znajdziesz zestaw dopasowany do swoich potrzeb i gustu. Płytki trójkątne to także świetna propozycja dla osób, które chcą w prosty i szybki sposób odmienić wygląd swojego wnętrza bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. 

Montaż płytek trójkątnych – szybki i łatwy 

Układanie płytek trójkątnych wymaga precyzji i dokładności, ale jest procesem stosunkowo prostym i można go wykonać samodzielnie. Wynika to z faktu, że płytki te dostępne są w kontaktowych rozmiarach i kształtach, które pozwalają na ich dopasowanie do niemal każdego pomieszczenia. Niezależnie więc jaki kształt ma podłoga, którą pragniesz wykończyć płytkami trójkątnymi – na pewno będzie to zadanie proste w realizacji. 

By zamontować płytki trójkątne, należy upewnić się, że powierzchnia podłogi, a także spód samych płytek, są czyste i suche. Jeśli to konieczne, wyrównaj podłogę i usuń wszelkie odstające powyżej jej poziomu nierówności. 

Warto też dokładnie zaplanować układ płytek. Trójkątne kształty są dość proste w łączeniu, tym bardziej, że zestawiając z sobą dwa kafelki możesz uzyskać uniwersalny kształt kwadratu. Mimo to warto rozrysować plan podłogi i upewnić się, że masz wystarczającą ilość płytek oraz nie będziesz musiał ich przycinać.

Ponieważ płytki trójkątne są stosunkowo mniejszych rozmiarów niż ich kwadratowe odpowiedniki, warto w trakcie montażu uważać z ilością nakładanego kleju. Nie należy aplikować zbyt dużych porcji, co mogłoby doprowadzić do nierówności. W trakcie układania płytek trzymaj się zaplanowanego układu, a w przypadku powstania nadmiernych rozstępów – postaraj się zatuszować je przy użyciu fugi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here