Dywan wełniany

Marzysz o pięknych, trwałych i luksusowych dywanach w Twoim domu? Nie wyobrażasz sobie, by cokolwiek innego mogło zastąpić na podłogach naturalną wełnę? Przekonaj się o tym, że dywany wełniane są znakomitą inwestycją w elegancki wystrój i przytulność wnętrza.

Dywany wełniane – poznaj ich zalety

Wełna od wieków służy ludziom m.in. do tkania dywanów, a dywany wełniane zdobiły najznakomitsze dwory, zamki i pałace. Dzisiaj mogą znaleźć się także w Twoim domu, a o ich zaletach przekonasz się bardzo szybko.

  • Dywany wełniane naturalnie stabilizują poziom wilgoci we wnętrzu. Przy zbyt dużej wilgotności wełna absorbuje ją, osuszając w ten sposób powietrze. Natomiast kiedy powietrze wewnątrz jest suche, wilgoć z łatwością wydostaje z włókien dywanów wełnianych.
  • Wełniane dywany mają bardzo dobre cechy termoizolacyjne. Wełna jest materiałem bardzo ciepłym i przyjemnym, dlatego położenie dywanów wełnianych na zimnych posadzkach jest bardzo dobrym sposobem na podniesienie komfortu termicznego.
  • Włókna dywanów wełnianych są sprężyste i odporne na odkształcenia. Jeśli zatem w salonie lub innym pomieszczeniu ustawiasz meble na dywanie wełnianym, możesz być spokojny, że nie zniszczy się pod ciężarem kanapy czy stołu. 
  • Wełna nie niszczy się przy czyszczeniu. Dlatego wełniane dywany możesz bezpiecznie kłaść nawet w pomieszczeniach, w których jest większe ryzyko zabrudzeń, np. w przedpokoju salonie, czy w pokoju dziecięcym.
  • Wełna pozwala dobrze wygłuszyć pomieszczenie. Dzięki wełnianym dywanom możesz zatem zaaranżować salon, w którym często oglądasz film lub słuchasz muzyki i chcesz cieszyć się dobrym dźwiękiem bez echa.

Tradycyjne wełniane dywany – piękna ozdoba do Twojego wnętrza

Bardzo dobre właściwości wełny to oczywiście tylko jeden z argumentów za tym, żeby w swoim domu położyć dywany wełniane. Równie ważne jest to, że to właśnie naturalne dywany z wełny prezentują się niezwykle elegancko, gustownie, stylowo i luksusowo. Dodają uroku wnętrzom, ocieplając je i sprawiając, że stają się niezwykle przytulne.

Jeżeli najlepiej czujesz się właśnie w takich wnętrzach, to z pewnością nie może zabraknąć w nich dywanów wełnianych.

Do jakich wnętrz pasują dywany wełniane

Wełna to materiał, który od wieków używany jest do tkania dywanów. Dlatego przez wiele lat w salonach i innych pomieszczeniach znajdowały się właśnie dywany wykonane z tego materiału. Możesz zatem położyć je na podłodze w każdym klasycznym lub vintage’owym wnętrzu.

Jednakże na tym nie koniec, ponieważ wełna bardzo lubi się z innymi naturalnymi materiałami, takimi, jak m.in. drewno i kamień. W związku z tym dywany wełniane świetnie dopełnią wnętrza, w których dominuje wyposażenie wykonane właśnie z materiałów naturalnych. A to oznacza, że możesz bez obaw kłaść je zarówno we wnętrzach rustykalnych, jak i boho, a także w minimalistycznych aranżacjach skandynawskich, w których bliskość natury jest jedną z charakterystycznych cech.

Zobacz też: Dywany kolorowe – do jakich pomieszczeń będą pasować?

Jeśli chcesz zachować w swoim wnętrzu estetykę danego stylu, musisz oczywiście pamiętać o tym, aby dywan wełniany pasował do innych elementów aranżacji. Na szczęście na rynku dostępne są bardzo zróżnicowany wzory, zatem nie musisz martwić się o to, że nie znajdziesz modelu pasującego do wystroju Twojego domu.

Ile kosztuje dywan wełniany?

Wełna to naturalny materiał o znakomitych właściwościach, dlatego decydując się na dywan wełniany, trzeba liczyć się z nieco większym wydatkiem. Jednakże jest to niezwykle praktyczne i eleganckie rozwiązanie, z którego będziesz z pewnością cieszyć się przez długie lata. Dywany wełniane warto traktować zatem jako inwestycję w wygodne, ciepłe, przytulne i luksusowe wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here