Komu podarować stylowy nieśmiertelnik z grawerem?

0
870

Nieśmiertelniki z grawerem to znakomity upominek, który można podarować bliskiemu mężczyźnie. Część panów decyduje się na zakup tego naszyjnika dla siebie. Charakterystyczną cechą nieśmiertelników z grawerem jest fakt, że są one biżuterią typowo męską – pierwotnie były wykorzystywane tylko przez wojsko. Współcześnie są one traktowane przede wszystkim jak atrakcyjne i unikalne (ze względu na możliwość wyrycia dowolnego napisu) ozdoby. Czym się kierować przy zakupie nieśmiertelnika z grawerem?

Nieśmiertelniki z grawerem – nie tylko dla zwolenników klasyki

Stylowe nieśmiertelniki z grawerem należą do dodatków chętnie wybieranych przez minimalistów. Należy podkreślić, że współcześnie wybór tego typu ozdób jest tak duży, że biżuterię dla siebie znajdą także ci panowie, którym z minimalizmem zupełnie nie po drodze. Klasyczne nieśmiertelniki są po prostu prostokątną, srebrną blaszką zawieszoną na cienkim łańcuszku. Współczesny klient ma do wyboru biżuterię złotą, srebrną, w sprzedaży dostępne są także nieśmiertelniki czarne. Warto podkreślić, że dodatki tego typu mogą być bardzo ozdobne. Ich powierzchnia może być błyszcząca, matowa, a nawet drapana. Znajdziemy nieśmiertelniki łączące w sobie stal szlachetną i skórę naturalną.

W tej chwili modne jest noszenie więcej niż jednego nieśmiertelnika jednocześnie. Projektanci oferują również nieśmiertelniki z dodatkowymi ozdobami (wykonanymi na przykład ze stali nierdzewnej lub skóry naturalnej).

Co należy wiedzieć o noszeniu nieśmiertelników z grawerem?

Nie ma żadnych reguł jeżeli chodzi o noszenie nieśmiertelników z grawerem. Niektórzy mężczyźni noszą je samodzielnie, inni traktują je jako element biżuterii (nieśmiertelniki dobrze łączą się z innymi naszyjnikami). Dużą zaletą tych dodatków jest fakt, że pasują one zarówno dojrzałym, jak i młodym mężczyznom. 

Nieśmiertelniki można łączyć z różnymi stylizacjami. Pasują one do dresów, dżinsów, a nawet do eleganckiego garnituru. Można nosić je zarówno na co dzień, jak i do pracy (jeżeli w miejscu zatrudnienia obowiązuje nas ścisły dress code, wybierajmy biżuterię na dłuższym łańcuszku, którą w razie potrzeby będzie można zakryć koszulą).

Jak wybrać swój pierwszy nieśmiertelnik z grawerem?

Gdy kupujemy nieśmiertelniki z grawerem po raz pierwszy, musimy pamiętać, że nie każda biżuteria, która dobrze wygląda na zdjęciu będzie nam pasowała. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić jak ubieramy się na co dzień. Jeśli preferujemy (lub jest nam odgórnie narzucony) styl minimalistyczny, raczej zrezygnujmy z bardzo ozdobnego nieśmiertelnika, który nie będzie pasował do większości naszych stylizacji. Zdecydowanie bezpieczniej jest postawić na biżuterię klasyczną, a ewentualnie później ją urozmaicać (na przykład przy użyciu efektownych zawieszek).

Napis ma na grawerze ma znaczenie

Niezwykle ważne jest, żeby dobrze przemyśleć treść graweru. Ma on ogromne znaczenie, gdyż to przede wszystkim od niego zależy, czy będziemy chcieli nosić daną biżuterię. Należy podkreślić, że nikt nie narzuca nam treści graweru. W tej kwestii ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia i powierzchnia metalowej blaszki. Jeżeli chcemy możemy zdecydować się na grawerowanie imion bliskich nam osób (na przykład partnerki i dzieci), a nawet zwierząt (o ile czujemy taką potrzebę). Wielu mężczyzn zleca grawerowanie haseł motywacyjnych, ważnych dla siebie cytatów. W przypadku, gdy nieśmiertelnik ma być prezentem, rozważmy czy lepiej jest samodzielnie wymyślić treść graweru, czy pozostawić jej wymyślenie osobie, którą chcemy obdarować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here