Do czego służą szekle

Szekle są w najprostszym możliwym ujęciu elementami łącznikowymi, które są stosowane jako osprzęt do łańcuchów i lin. Zdecydowanej większości osób omawiany przedmiot kojarzy się w żeglarstwem. Godny uwagi jest fakt, że szekle z roku na rok coraz częściej wykorzystywane są w branży budowlanej.

Właściwości szekli

Produkty wykonane są ze stali konstrukcyjnej C15, która wyróżnia się właściwościami wytrzymałościowymi. Cechuje się także plastycznością na poziomie 230 MPa. Należy mieć świadomość, że parametry wytrzymałościowe szekli będą także zależały od ich kształtu, konstrukcji czy rodzaju.

Godny uwagi jest również fakt, że szekle są ocynkowane. Oznacza to, że posiadają powłokę galwaniczną. Jest to specjalna warstwa cynku, która została nałożona na metal w trakcie procesu galwanicznego.

Konstrukcja szekli

Są to bardzo proste przedmioty pod względem konstrukcji.

Szekle są bardzo prostymi w konstrukcji przedmiotami, co przekłada się na ich prostotę w użytkowaniu i stosowaniu. Obecnie największą popularnością cieszą się szekle proste typu „U”, a także „Omega(Ω)”. Warto wiedzieć, że są one wykonane z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest korpus, który tworzy półkole, a drugim śruba zamykająca, a także otwierająca otwór półkola.

Należy mieć świadomość, że wspomniany korpus na dwóch swoich końcach będzie posiadał okrągłe nagwintowane otwory. Znajduje się w nich śruba z gwintem. Użytkownik może ją zarówno wkręcać, ja i wykręcać. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że śruba z jednej strony będzie posiadała specjalne spłaszczenie, które w swoim wyglądzie bardzo przypomina nakrętkę z motylkiem.

Gdzie dokładnie można zastosować omawiane produkty?

Obecnie można zaopatrzyć się w kilka rodzajów szekli. Oczywiście się one stosowane w zależności od rodzaju wykonywanych prac, a także osprzętu, z jakim będą współpracować. Warto wiedzieć, że wspomniane produkty przeważnie wykorzystywane są z łańcuchami oraz linami.

Są to bowiem elementy łącznikowe. Jak już zostało wspomniane wcześniej zdecydowanej większości osobom kojarzą się, jako części takielunku na statkach. Godny uwagi jest fakt, że znajdują ogromne zastosowanie w branży budowlanej. Służą przede wszystkim, jako ogniwa końcowe pasów, lin czy łańcuchów.

Szekle dostępne są w ofercie cecho.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here