Rękawice nitrylowe

Dbanie o higienę, profilaktyka i zachowanie zasad bezpieczeństwa to najważniejsze priorytety związane z naszym zdrowiem. Korzystanie z rękawiczek jednorazowego użytku jest koniecznością. Coraz większą popularność zdobywają rękawice nitrylowe, które szczególnie warto polecić osobom uczulonym na lateks. Świetnie nadają się do drobnych zabiegów medycznych i kosmetycznych,

Rozmiar, kolor, grubość

Znajdziemy na rynku wiele rodzajów i kolorów rękawiczek nitrylowych. Najpopularniejsze kolory to: czerń, błękit i róż. Dostępne są rozmiary od S do XXL. Popularne są opakowania zbiorcze, po 50, 100 czy 200 sztuk.Pamiętajmy o tym, że cena uzależniona jest także od grubości rękawic. Co oczywiste, im grubsze rękawice, tym większa ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Zalety i zastosowanie

Rękawiczki pokryte nitrylem, w odróżnieniu od lateksowych, są bezpieczne dla skóry, nie podrażniają jej i nie wywołują reakcji alergicznych. Są powszechnie dostępne w wersji bez zawartości pudru, co stanowi dodatkowy komfort dla naszej skóry. Są wygodne i bardziej wytrzymałe od lateksowych.Dzięki większej wytrzymałości na ścieranie, przedziurawienia i uszkodzenia oraz odporności na substancje zawierające tłuszcze sprawdzają się dobrze przy drobnych zabiegach pielęgnacyjnych i kosmetycznych takich jak: iniekcje, nakładanie maści i kremów.

Zasady bezpieczeństwa – vademecum

Rękawiczek jednorazowych nie należy używać zbyt długo, ponieważ tracą swoje właściwości. Bezwzględnie należy przestrzegać zasady jednokrotnego użycia, jeśli używamy rękawiczek do czynności higienicznych, medycznych lub kosmetycznych. Nie stosując jej ryzykujemy przeniesienie zakażenia na siebie lub inne osoby. Wybieramy rękawiczki w odpowiednim rozmiarze i właściwe dla czynności, które chcemy wykonać.Przy zdejmowaniu rękawic nitrylowych powinniśmy pamiętać o tym, by unikać kontaktu z zanieczyszczoną powierzchnią, wywrócić je na lewą stronę, po wyrzuceniu, niezależnie od tego jakie prace wykonaliśmy, powinniśmy dokładnie umyć ręce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here