Dlaczego warto znać języki europejskie

Nauka języków może być nie tylko interesującym hobby, ale również dobrym sposobem na podwyższenie swoich kwalifikacji zawodowych. Dowiedz się, jakie korzyści może Ci przynieść kurs niemieckiego online, zajęcia z włoskiego w szkole językowej czy pogłębienie znajomości angielskiego.

Angielski – język międzynarodowy?

W większości krajów europejskich angielski jest głównym językiem obcym nauczanym w szkołach. Niestety, z jakością tego nauczania bywa bardzo różnie, a dodatkowo znajomość tego języka na poziomie komunikatywnym dotyczy głównie przedstawicieli najmłodszego pokolenia. Nawet studenci jeżdżący na wymianę do uczelni włoskich czy niemieckich, niekoniecznie mogą liczyć na wykłady po angielsku.

Więc choć znajomość angielskiego jest bardzo przydatna i umożliwi nam najbardziej podstawową komunikację w większości krajów Europy, jeśli wybieramy się za granicę na dłużej, warto opanować, choć podstawy języka kraju, w którym się znajdziemy.

Wyjazdy długie i krótkie

Zarówno wtedy, gdy jedziemy do danego państwa rekreacyjnie, jak i zarobkowo, znacznie ułatwimy sobie sprawę poznając wcześniej przynajmniej podstawy języka. Krótki kurs niemieckiego online albo kilka lekcji francuskiego pozwoli nam lepiej poznać kulturę danego państwa, nie tylko od strony przygotowanej specjalnie dla turystów.

Podczas wyjazdu zarobkowego do naszego zachodniego sąsiada, szybko dowiemy się, że najemcy mieszkań nie patrzą zbyt chętnie na osoby nie znające niemieckiego. Również we Włoszech, szczególnie poza największymi miastami, napotkamy trudności w komunikowaniu się po angielsku czy nawet po francusku.

Atrakcyjne CV

Jednak znajomość języków obcych może się przydać również w granicach własnego kraju. Większość dużych, międzynarodowych korporacji posługuje się co prawda językiem angielskim w kontaktach z zagranicznymi partnerami, ale wiele mniejszych firm również współpracuje z dostawcami czy wykonawcami z innych państw.

Taka współpraca dotyczy głównie naszych sąsiadów. Dlatego ukończony kurs niemieckiego czy czeskiego, znajomość ukraińskiego albo słowackiego w stopniu komunikatywnym może być naszym dużym atutem podczas poszukiwania pracy, często niwelującym na przykład brak doświadczenia w zawodzie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here