pierścionek

Wybór pierścionka wbrew pozorom nie jest zbyt łatwy, bowiem na rynku biżuteryjnym znajdziemy wiele różnych egzemplarzy, które znacznie różnią się od siebie zarówno ceną i wyglądem. Im więcej modeli mamy do wyboru, tym trudniejsze okazuje się podjęcie ostatecznej decyzji. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając pierścionek? Co powinno mieć dla nas największe znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru

Aby pierścionek był wygodny, jednocześnie nie spadał z palca, powinniśmy zwrócić uwagę na jego odpowiedni rozmiar. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że w naszym kraju stosowana jest europejska numeracja. W zależności od warunków atmosferycznych rozmiar palców zmienia się. W konsekwencji wszelkich pomiarów powinniśmy dokonywać wtedy, gdy palce są ciepłe. Najlepiej robić to w godzinach wieczornych.

W jaki sposób jednak dokonać dokładnego pomiaru? Pomocna może się okazać popularna suwmiarka. Jesteśmy w komfortowej sytuacji, jeśli dysponujemy pierścionkiem, który idealnie pasuje do naszego palca. Wówczas dokonujemy pomiarów wewnętrznej średnicy i cieszymy się z możliwości zakupu nowej biżuterii. Nie zaleca się bezpośredniego mierzenia palca, bowiem wartości często nie są dokładne, a takich sytuacji powinniśmy unikać za wszelką cenę. Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie paska papieru. Zakładamy go jak obrączkę, a następnie zaznaczamy odpowiednie miejsce. Jeśli żadna z tych metod nas nie przekonuje, warto wiedzieć, że możliwe jest dobranie rozmiaru pierścionka bezpośrednio u jubilera. Posiada on specjalne krążki pomiarowe, które są bardzo dokładne.

Zwróć uwagę na cenę u konkurencji

Wybierając nowy pierścionek nie powinniśmy nastawiać się na zakup w jednym miejscu. Aby wybrać najbardziej korzystną ofertę, warto porównać ceny u konkurencji, które wbrew pozorom są różne. Egzemplarze o takich samych parametrach i bardzo podobnym wyglądzie są w stanie różnić się nawet o 100% ceny, co z pewnością jest godne uwagi. Jeśli zależy nam na tym, aby nie przepłacać za nasz produkt, należy podejmować jedynie racjonalne decyzje. Znaczenie mają takie aspekty, jak chociażby cena za biżuterię o tej samej masie, czas realizacji zamówienia, dostępność certyfikatu, warunki zwrotu i korekty pierścionka. Nie bez znaczenia jest oczywiście udzielony okres gwarancji, a także to, jaki stop złota (lub innego materiału) został użyty w pierścionku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here