Rodzaje przewijaków

Przewijak to jeden z obowiązkowych elementów w wyprawce dla dziecka. Maluszek po powrocie do domu jest przewijany codziennie, czasem po kilkanaście razy. Rodzice muszą mu stworzyć do tego odpowiednie warunki, miejsce, w którym poczuje się bezpiecznie oraz komfortowo. Jak jednak wybrać odpowiedni przewijak uwzględniając potrzeby maluszka oraz dostępną przestrzeń?

Tanio i prosto

Najtańsza i najprostsza opcja to przewijak, który nadaje się do położenia na łóżku. Prosty w użyciu, do łóżka mocowany specjalnymi nóżkami, dzięki czemu ograniczone zostaje ryzyko przesunięcia w trakcie przewijania. Niektóre tego typu przewijaki posiadają podwyższone brzegi bądź zagłówek, dzięki czemu są wygodniejsze dla maluszków.

Zaletą takiego produktu jest to, że nie zajmuje wiele miejsca, więc sprawdza się w małych pomieszczeniach. Niestety, nie jest on pozbawiony wad. Przede wszystkim przewijanie dziecka na łóżku może być niewygodne dla rodzica, który musi się pochylać, co nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Poza tym potrzeba zastosować dodatkową warstwę na przewijaku, bo zwykle te oddzielne bazują np. na ceracie, która nie jest przyjemna w dotyku dla dziecka.

Na koniec jednak jeszcze jeden plus, a mianowicie mobilność. Taki przewijak rodzice bezproblemowo wszędzie ze sobą zabiorą.

Komoda z przewijakiem

Komoda z umocowanym przewijakiem zajmuje sporo miejsca, bo to dodatkowy mebel. Sprawdzi się jednak w większych pokojach i będzie niezwykle wygodna dla rodziców. W szufladach można bowiem umieścić wszystkie niezbędne akcesoria i ubranka, które będą używane podczas przewijania dziecka. Rodzice nie muszą zostawiać maluszka nawet na chwilę, by sięgnąć po kosmetyk czy nową pieluszkę. Wszystko jest pod ręką.

Przewijaki tego typu, które znajdziemy w sklepie Wozki-Foteliki.pl, są bardzo praktyczne i służą przez długi czas. Gdy dziecko ma już za sobą etap noszenia pieluch, przewijak można zdemontować i schować, a komoda dalej spełnia swoje funkcje. Poza tym podczas zmiany pieluszki i przebierania maluszka, rodzic może liczyć na wygodną pozycję, przez co nie obciąża nadmiernie kręgosłupa.

Wady? Wyższa cena i potrzeba wygospodarowania miejsca na dodatkowy element wyposażenia. Mimo wszystko warto, bo to inwestycja w długie lata użytkowania.

Przewijaki z własnym stelażem

Rozwiązaniem kompromisowym są przewijaki z własnym stelażem. Choć zajmują więcej miejsca niż te kładzione na łóżku, po zakończeniu użytkowania pieluch przez malucha, całość można wynieść lub sprzedać.

Stelaż stanowi nie tylko oparcie dla przewijaka, ale i posiada niezbędne przegródki, w których można umieścić kosmetyki, czyste pieluchy i ubranko dla dziecka. Wszystko, co trzeba mieć pod ręką na czas przewijania.

Wybierzmy rozwiązanie najdogodniejsze dla siebie. Uwzględnijmy przestrzeń, którą dysponujemy oraz funkcjonalność przewijaka. Przemyślmy, czy przyda nam się dodatkowa komoda, czy jednak będziemy przewijać maluszka w różnych miejscach, co oznacza konieczność wyboru mobilnego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here