kącik kawowy w mieszkaniu

Kawa niczym z włoskiej kawiarni – i to na wyciągnięcie ręki? To marzenie da się spełnić! Wystarczy zaaranżować w domu lub mieszkaniu kącik kawowy. Wbrew pozorom to nie takie trudne, nawet w przypadku niewielkiej przestrzeni. Co będzie potrzebne do stworzenia przytulnego kącika kawowego? Podpowiadamy!

Ekspres do kawy

Podstawą przygotowania profesjonalnej kawy jest oczywiście ekspres. W kawiarniach możemy spotkać duże ekspresy, które nie sprawdzą się w domowym zaciszu, szczególnie jeżeli posiadamy małą kuchnię. Z pomocą przychodzi mini ekspres do kawy, który nie potrzebuje wiele miejsca, a dodatkowo stanie się designerską ozdobą wnętrza. Nowoczesna technologia sprawia, że nawet niewielki ekspres kapsułkowy zapewni nam funkcjonalność, która nie odbiega od ekspresów, widywanych w kawiarniach. Wręcz przeciwnie!

Jednym z kluczowych aspektów jest ciśnienie. W ofercie Nespresso dostępne są zaawansowane technologicznie ekspresy wytwarzające ciśnienie do 19 barów. Dla porównania, tradycyjne urządzenia, które zapewniają przyrządzenie przyzwoitej kawy mają ciśnienie do 15 barów. Ciekawym przykładem może być mini ekspres do kawy Essenza Mini – najmniejsze urządzenie dostępne w ofercie Nespresso. Kryje w sobie minimalistyczne piękno, intuicyjną obsługę oraz funkcję dzięki której możemy „zaprogramować” rozmiary filiżanek, do których trafiać będzie napój po przygotowaniu. Warto jednak pamiętać o tym, że ekspres kapsułkowy powinien umożliwiać nie tylko przygotowanie profesjonalnej kawy w ekspresowym tempie, ale również doskonale prezentować się w kąciku kawowym. Urządzenie może stanowić ozdobę wnętrza, obok której nie można przejść obojętnie!

Spieniacz do mleka

Mini ekspres do kawy powinien nie tylko charakteryzować się dobrymi parametrami, ale również świetnym designem. Kompaktowe wymiary, minimalizm, różne wersje kolorystyczne – to wszystko wpływa na wystój kącika kawowego. Posiadając minimalistyczny i zarazem nowoczesny sprzęt, zaoszczędzimy miejsce, które możemy przeznaczyć na akcesoria do kawy. Jednym z nich jest spieniacz do mleka, np. dostępny w ofercie Nespresso – Aeroccino3. Taki dodatek pozwala na przygotowanie kremowej, lekkiej pianki dosłownie w kilka chwil. Co równie ważne, pracuje cicho, nie zakłócając przy tym chwili relaksu. Idealna, mleczna pianka jest doskonałym dodatkiem do wszelkich mlecznych kaw. Co jeszcze może się przydać w kąciku kawowym?

Dodatkowe akcesoria

Niezależnie czy urządzimy kącik kawowy w kuchni, czy w salonie, warto zadbać o przydatne akcesoria, dzięki którym przygotowanie i serwowanie kawy w domowym zaciszu nabierze jeszcze bardziej profesjonalnego charakteru. Podstawą są oczywiście szklanki i filiżanki o odpowiednich wymiarach – inne do espresso, a jeszcze inne do mlecznych kaw. Równie przydatny będzie zestaw łyżek do mieszania kawy, a także pojemniki na kapsułki – występują w kilku kształtach, dlatego każdy dopasuje je do swojego wnętrza. Aby w pełni cieszyć się smakiem kawy potrzebne są nie tylko ekspres do kawy i akcesoria, ale również klimat, który stworzymy w kąciku kawowym. Powinien być miejscem sprzyjającym relaksowi, co jeszcze bardziej umili czas tylko dla siebie lub w gronie najbliższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here