pralka ładowana od góry czy fontu
fot. pixabay.com

Obecnie na rynku możemy spotkać wiele różnych modeli pralek, które możemy kupić do swojego domu. W zależności od naszych potrzeb możemy dostosować wybór modelu i zdecydować się na zakup pralki ładowanej od góry lub od dołu. Sprawdź, co warto wybrać!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/czy-lepsza-jest-pralka-ladowana-od-gory-czy-od-przodu/

Pralka ładowana od frontu

Wybierając pralkę stawiamy na jej funkcjonalność. Pralka ładowana od frontu jest bardzo pojemna, a także szersza i zajmuje więcej miejsca w pomieszczeniu. Jest za to niższa, niż pralka ładowana od góry, a więc możemy ją ustawić we wnęce w naszej łazience.

To doskonałe rozwiązanie, które mają dużo miejsca w swojej łazience, a także mają dużą rodzinę i potrzebują pralki o większej pojemności. Dodatkową zaletą są przeszklone drzwi pralki, które umożliwiają kontrolowanie naszego prania i ewentualne zastopowanie programu, jeśli zauważymy, że coś jest nie tak.

Nowoczesne modele mają również funkcję dorzucania do prania rzeczy, które znajdziemy w momencie, w którym pralka już pracuje. Można to zrobić przez specjalne drzwiczki, które są domontowane do szklanych drzwi pralki.

Pralkę ładowaną od frontu można jednak łatwo narazić na uszkodzenie uszczelki, a tym samym zalanie sąsiadów.

Pralka ładowana od góry

To urządzenie, które jest bardzo praktyczne i zajmuje mało miejsca. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają niewielką łazienkę. Jednakże ten model będzie wymagał większej przestrzeni od góry, gdzie będziemy załadowywać nasze pranie.

Do tej pralki łatwo jest włożyć i wyciągnąć nasze pranie, nie musimy się schylać ani kucać. Jednakże ten model również może się uszkodzić. Warto pamiętać o pozostawieniu klapy otwartej po zakończeniu prania, aby bęben mógł ochłonąć po skończonej pracy.

Dodatkowo wadą tego urządzenia jest to, że nie możemy kontrolować pracy w trakcie prania. Nie dowiemy się, czy wpadła nam do białych ubrań czerwona skarpetka i właśnie je farbuje w trakcie jej pracy, a dopiero po zakończeniu.

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/pralko-suszarka-czy-to-sie-oplaca/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here