co jeść po intensywnym treningu
fot. pexels.com

Po intensywnym treningu bardzo ważne jest odpowiednie uzupełnienie energii, którą w jego trakcie wytraciliśmy. W jaki sposób dostarczyć sobie energii? Najlepiej z pożywienia! Wówczas odpowiednie makroskładniki zadbają o to, abyśmy dobrze się zregenerowali po intensywnych ćwiczeniach. Sprawdź, co jeść po intensywnym treningu!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-jesc-i-pic-po-intensywnym-treningu/

Regeneracja to podstawa!

W trakcie intensywnego treningu tracimy mnóstwo energii, którą należy później odpowiednio uzupełnić i w ten sposób zapewnić sobie odpowiednią regenerację, która jest bardzo ważna przy budowaniu masy mięśniowej.

Utraconą energię należy sobie uzupełnić poprzez dostarczenie do organizmu odpowiednich makroskładników, z pożywienia. To bardzo ważny proces, bez którego nie uda nam się zbudować odpowiedniej masy mięśniowej, a także osiągnąć upragnionych efektów. A i mało tego, będziemy na drugi dzień tak zmęczeni, że nie będziemy mieli ani sił, ani też ochoty na kolejny trening.

Co jeść?

Po intensywnym treningu powinniśmy zjeść pełnowartościowy posiłek, który będzie się składał z węglowodanów złożonych, białka, a także tłuszczów. Jednakże w komponowaniu posiłków główną rolę powinny odgrywać węglowodany, które są źródłem energii, która będzie sprzyjać regeneracji po treningu.

Węglowodany powinny być złożone, gdyż te uwalniają energię przez dłuższy czas. A to oznacza, że organizm będzie dłużej chłonął energię z pożywienia, niż po zjedzeniu czegoś przetworzonego, a także niezdrowego.

W posiłku nie powinno również zabraknąć białka, które jest podstawą do budowania masy mięśniowej, a także odbudowywania utraconej energii. Białko w posiłku powinno być pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Jeśli zdecydujemy się na mięso, wówczas najlepiej by był to drób, który jest chudym mięsem, o dobrym składzie.

Zadbajmy również o tłuszcze, które wiążą węglowodany oraz białko i sprzyjają ich przyswajaniu. Tłuszcze powinny być pochodzenia roślinnego, nieprzetworzone, ani też rafinowane. Najlepiej by były to tłuszcze z oliwy z oliwek lub olejów roślinnych z pierwszego tłoczenia.

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/tropikalne-owoce-na-detoksie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here