pralka

Plamy z błota to częsty problem, z którym musimy się zmagać. Najczęściej zdarza się nam w okresie wiosennym, kiedy topnieje śnieg a na zewnątrz powstaje duża ilość błota. Często zdarza się, że ktoś przez przypadek nas ochlapie. A co z plamami które wniesiemy go domu? 

Jak czyścić plamy pojawiające się w naszym domu?

Pranie w pralce to prosty sposób na pozbycie się błota z bawełnianych ubrań. Co z plamami, które znajdują się na przedmiotach, których niestety nie można uprać w pralce?  Co kiedy plamy pojawią się na dywanie lub na kanapie? Nie należy się martwić są na to sposoby.

Jak usunąć plamy z błota na ubraniu

Plamy z błota na ubraniach nie są zmartwieniem, ponieważ  łatwo je usunąć. Ubranie należy wyprać i wtedy problem sam znika. Co jeśli plamy z błota nie zeszły po pierwszym praniu? Wtedy powinniśmy powtórzyć proces i uprać uranie raz jeszcze.Jeśli problem nie ustępuje a plama wciąż pozostaje na swoim miejscu? Wtedy należy sięgnąć po kilka substancji, które zażegnają naszą plamę na dobre.Pamiętajmy, że inaczej będziemy postępować w przypadku różnych rodzai tkanin. 

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/jakie-cienie-do-powiek-wybrac/

  • materiały delikatne: podgrzej sok z cytryny lub kwasek cytrynowy w wodzie, następnie zanurz tkaninę i delikatnie ją pocieraj;
  • tkaniny bawełniane: przecieraj plamę wacikiem namoczonym w wódce, później przetrzyj wacikiem zwilżonym octem;
  • wełna: przygotuj roztwór: 1 łyżka amoniaku na 1 litr wody i zapieraj w nim plamę.

Jak usunąć plamy z błota na dywanie lub na kanapie

Plamy na dywanie to problem, z którym na co dzień mierzy się wielu właścicieli zwierząt domowych lub dzieci, które uwielbiają zabawy na zewnątrz. Czyszczenie ma metodę na sucho lub na mokro.

Najpierw staramy się wyczyścić plamę na sucho, kiedy wytrzemy tyle plamy ile się da możemy dopiero usuwać resztki na mokro:

  • poczekaj, aż plamy z błota wyschną;
  • zaschnięte błoto wyszczotkuj szczotką lub za pomocą tępego noża, pozostałości możesz spróbować wciągnij odkurzaczem;
  • rozmieszaj płyn do mycia naczyń z ciepłą wodą w proporcji 1:1, zanurz w nim szmatkę, wyciśnij i połóż w miejsce plamy;
  • po kilku minutach zbierz brudną pianę czystą szmatką, aż dywan będzie czysty.

Takie samo postępowanie należy stosować w przypadku plam na kanapie. 

Źródło: http://www.nadwisla.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here