Jak wybrać męskie perfumy?

Zapach jest wizytówką każdego mężczyzny. Odpowiednio dobrane perfumy, dodają Panom męskości, elegancji oraz pewności siebie. Czym wyróżniają się perfumy męskie?

Nuty zapachowe w perfumach męskich

W branży perfum męskich istnieje duża różnorodność. Każda kompozycja zapachowa dostosowana jest do gustów panów w różnym wieku oraz o różnej osobowości. Inne perfumy polecane są na dzień, a inne na wieczór.

Męskie perfumy występują w wielu wariantach. Wybór tego właściwego zapachu, może stanowić problem. Oprócz różnić w zapachu, dochodzi jeszcze nie do końca jasny podział na wody toaletowe, wody kolońskie oraz wody po goleniu. Który rodzaj wybrać?

Przed zakupem wyjątkowego zapachu, warto dowiedzieć się czym różnią się od siebie nuty zapachowe. Zazwyczaj każdy zapach charakteryzuje poszczególna nuta:

Nuta bazowa – jest najbardziej długotrwałym zapachem. Na skórze może utrzymać się nawet przez kilka godzin. Zazwyczaj nuty bazowe są najcięższe z całej kompozycji, dlatego jest to najważniejszy element kompozycji zapachowej.

Nuta serca – jest nutą środkową. Dopiero po pewnym czasie jest wyczuwalna, a dokładnie po około 150 minutach od użycia. Jej trwałość wynosi maksymalnie 2 godziny. Nuta serca jest najbardziej charakterystyczną cechą zapachu. To ona wyróżnia dany zapach.

Nuta głowy – jest to pierwszy aromat, który jest wyczuwalny po użyciu kosmetyku. Jest ulotny, na skórze jest w stanie utrzymać się wyłącznie przez 10 minut.

Czym się charakteryzują perfumy męskie?

Kompozycje zapachowe, występujące w męskich perfumach

Do perfum męskich, można zaliczyć: 

perfumy drzewne – charakteryzują się wyrafinowanym zapachem. Z nut zapachowych wyczuwalna jest paczula, cedr oraz drzewo sandałowe.

perfumy paprociowe (fougere) – bazą tego rodzaju perfum jest paproć, lawenda i mech dębowy.

perfumy drzewno-cytrusowe (chypre) – dominujące są tu nuty zwierzęce oraz nuty zapachowe, takie jak paczula, bergamotka oraz mech dębowy.

perfumy skórzane – są niszowym zapachem. Z reguły łączą w sobie zapach tytoniu, skóry, dymu oraz palonego drewna.

Przeczytaj też: http://nieoficjalnie.pl/maszynki-do-wlosow-i-trymery-ktore-urzadzenie-jest-bardziej-skuteczne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here