maseczka do twarzy - jakie ma działanie?

Głównym zadaniem wszystkich maseczek do twarzy jest poprawienie stanu skóry. Taką maseczkę możemy kupić lub przygotować samodzielnie. To jaką maseczkę wybierzemy powinno być uzależnione od typu cery oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Rodzaje maseczek do twarzy

Dostępne maseczki występują w różnorodnych wersjach, są emulsje, glinki, algi, żele lub typu peel-off. Nieważne jaką wybierzemy, cel jest jeden poprawa stanu naszej skory po pierwszym lub wielokrotnym zastosowaniu.

Maseczki dzielimy, ze względu na ich formę. Pierwszą grupą maseczek, są maseczki stałe, czyli takie które zastygają. Do nich zaliczamy:

maseczki parafinowe – nakładane na ciepło, w składzie takich maseczek znajdziemy takie składniki jak parafina i wosk, są to składniki bazowe.

maseczki typu peel-off – dostępne w postaci żelu, gdy zastygną, tworzą cienka warstwę, która po kilkunastu minutach odchodzi od naszej skóry.

maseczki glinkowe – polecane dla skóry tłustej, zawierają dużo składników mineralnych, które absorbują nadmiar wytworzonego sebum.

maseczki algowe – w ich składzie znajdują się składniki wpływające na prawidłowe odżywienie skóry, są to głównie minerały i witaminy. Działanie takich maseczek jest szerokie: kojące, łagodzące podrażnienia skóry jak i zwężające pory skórne.

Maseczki do twarzy - jakie korzyści płyną z ich używania?

Drugą grupą maseczek są maseczki miękkie, te z kolei nie zastygają. Do nich możemy zaliczyć:

maseczki żelowe – mają konsystencje żelu, ich kluczowe zadanie to nawilżenie i wygładzenie skóry.

maseczki emulsyjne – są to maseczki, które konsystencją przypominają krem do twarzy, jednak zawierają zdecydowanie większą ilość substancji aktywnych. Ten typ maseczek nakłada się na ‚grubo’.

Jak działają maseczki do twarzy?

Wszystkie maski, nieważne jakiej są formuły, działają podobnie. Głównym celem maseczek, jest wytworzenie okluzji. Okluzje można porównać do kompresu, który nie przepuszcza wody.

Dzięki okluzji woda nie odparowuje z warstwy rogowej skóry. W wyniku tego zmniejszona jest utrata wody, a nawilżenie warstwy rogowej ulega chwilowej poprawie.

Przeczytaj też: Kremy pod oczy – jakie są rodzaje? Które są najskuteczniejsze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here