Jak zmieniła się odzież dla puszystych na przestrzeni lat?

Odzież damska tzw. dla puszystych, czyli produkowana specjalnie aby sprostać wymaganiom kobiet z nadwagą zmienia się z roku na rok. Duże marki odzieżowe zauważyły problem, jakim był niedostatek ubrań dla puszystych, które odbiegały swoim wyglądem od worka na ziemniaki. Dzięki temu rynek się diametralnie zmienił – sklep plus size z ładnymi ubraniami to już nie rzadkość.

Odzież dla puszystych – jak wyglądała kiedyś?

Kiedyś, jako kobieta nosząca większy rozmiar miała dwa wybory, które nie do końca były idealne – każdy miał swoje plusy i minusy. Naszym zdaniem, żaden z nich nie był dobry:

  • Kupno odzieży w normalnych sklepach (po prostu w większych rozmiarach). W wielu przypadkach możliwe było znalezienie większych rozmiarów w popularnych sieciówkach, jednak zanim zaczęły one zwracać uwagę na potrzeby kobiet plus size, to możliwe do kupienia były tylko standardowe kroje. Często, nawet gdy rozmiar się zgadzał, to trudno było dopasować sukienkę, czy spódnicę – po prostu krój był zbyt wąski.
  • Zakup w sklepach typu “odzież dla puszystych” – tamtejsze bluzki, spodnie, czy spódnice rzeczywiście pasowały – jednak określenie ich jako loose fit to za mało. Nie były one w żaden sposób dopasowane, a ich krój przypominał rzeczywiście worek.

Dobrze, że czasy się zmieniły – teraz w służbie nam stoją sklepy takie jak Vestido Bonito. Te sklepy udowadniają nam, że odzież dla puszystych wcale nie musi być workowata i brzydka – wystarczy trochę zmysłu estetycznego, uwagi, a zaprojektowanie ubrań, które świetnie wyglądają na osobach noszących duże rozmiary jest proste!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here