Jak podkreślić oczy makijażem

Trendy makijażowe na 2019 rok pozwalają na prawdziwe szaleństwo. Dotychczas cenione były matowe makijaże oczu. Jeśli rozświetlanie, to delikatne. I jeśli już na powiekach znalazły się błyszczące cienie, to usta powinny być matowe. I odwrotnie. W tej chwili hitem jest metaliczny makijaż oczu. Media społecznościowe oszalały na tym punkcie, a blogi zapełniły się instrukcjami, jak krok po kroku wykonać taki makijaż. Tymczasem wiele ułatwią proste triki, ale też mocno napigmentowane cienie do powiek. Czy taki makijaż jest dla każdej kobiety i jak zabrać się za jego wykonanie?

Dla kogo najlepszy metaliczny makijaż oczu?

O ile jeszcze niedawno nie wypadało przyjść do pracy z błyszczącymi powiekami, o tyle w tej chwili subtelniejsze wersje tego makijażu są do przyjęcia. Najlepiej, jeśli postaramy się, aby taki make-up miał nieco bardziej stonowane barwy. I faktycznie zachowamy równowagę dzięki matowym ustom i tylko delikatnie rozświetlonej cerze. Intensywnie złoty makijaż można z powodzeniem zostawić na dzień wolny, ale też na specjalne okazje. W rzeczywistości taki makijaż pasuje właściwie do każdego typu urody. Po prostu tak, jak z każdym innym trendem, trzeba go dopasować do swoich potrzeb i wybrać odpowiednie kolory. Nawet jeśli te są jasne, bo np. prezentujemy wiosenny typ urody, to mocno napigmentowane cienie do powiek pomogą uzyskać pożądany efekt.

Jak wykonać makijaż z efektem glow?

Kiedy mamy już do dyspozycji właściwą paletę cieni, możemy zacząć działać. Wybierając taki produkt, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy połyskuje, ale też na to, czy kolory będą pasowały do naszych oczu, ulubionych stylizacji i reszty makijażu. Dobrym pomysłem mogą okazać się cienie z efektem kalejdoskopu. Taki makijaż jest jeszcze bardziej błyszczący i będzie przyciągał spojrzenia! Wystarczy, że na całą ruchomą powiekę nałożysz jeden kolor za pomocą pędzelka, a następnie na sam środek zupełnie inny, ale już za pomocą palca. Wtedy cień będzie bardziej skoncentrowany. Jednak nie zapominaj o tym, by na koniec delikatnie go rozetrzeć, aby granice między jednym cieniem a drugim przestały być widoczne. Nakładanie cieni na mokro to kolejny sposób na metaliczny makijaż oczu. Efekt jest tak piorunujący, że będziesz wyglądać, jakbyś wyszła od wizażystki! Tymczasem wystarczy, że przed nałożeniem cieni lekko zwilżysz wodą pędzelek. Zyskasz w ten sposób cienie z efektem tafli, które będą połyskiwać na oku przy każdym ruchu. Pamiętaj jednak, że potrzebne są mocno napigmentowane cienie do powiek. Słabsze niestety nie będą w stanie osiągnąć takich rezultatów.

O czym jeszcze pamiętać?

Przed nałożeniem cieni na powieki zawsze warto użyć specjalnej bazy pod makijaż lub typowo pod cienie do powiek. To rozwiązanie spowoduje, że kosmetyki będą utrzymywały się na skórze dłużej, a przy okazji nie będą się rolować w załamaniu powiek. Jeśli przy nakładaniu cieni na twarz osypie się odrobina kosmetyku, zmieć ją przy pomocy pędzla do pudru. Palcem możesz je tylko rozetrzeć i pogorszyć sprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here