Banki nasienia i komórek jajowych sposobem na problemy z płodnością

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi miewa problemy z płodnością. Wpływa na to wiele czynników i są to między innymi: złe prowadzenie się (tj. śmieciowe jedzenie, nadmierny stres, mało snu itd.), problemy hormonalne, różne jednostki chorobowe, zwlekanie z zajściem w ciążę do późnego wieku i wiele innych. Rozwiązaniem niektórych z tych problemów mogą stać się banki nasienia i komórek jajowych.

Wymogi odnośnie dawców spermy i dawczyń komórek jajowych

W przypadku dawcy nasienia jedną z najistotniejszych kwestii jest ilość plemników charakteryzujących się ruchliwością i jakością. Oprócz tego musi to być mężczyzna w pełni zdrowy i nie obciążony żadnymi chorobami genetycznymi. Dawca spermy nie może mieć także więcej niż 35 lat i powinien spełniać odpowiednie kryteria pod względem wyglądu.

Oddanie komórek jajowych polega na dobrowolnym i świadomym przekazaniu gamet żeńskich przez zdrowe kobiety w wieku od 18 do 34 lat na rzecz par, mających problemy z płodnością. Najważniejszą zasadą związaną z dawstwem komórek jajowych jest zasada anonimowości. Kobieta będąca dawczynią nie może spotkać się z biorczynią. Choroby genetyczne występujące w rodzinie mogą stać się czynnikiem uniemożliwiającym oddanie komórek jajowych wykorzystywanych do zabiegu in vitro.

Kto może skorzystać z banku spermy i komórek jajowych?

W przypadku nieodpowiedniej jakości spermy, a także nieudanego leczenia niepłodności, para może skorzystać z banku nasienia. Decydują się na to także mężczyźni obciążeni genetycznie chorobami, których nie chcą przekazywać swojemu potomstwu. Dawca spermy wybierany jest przez zainteresowaną parę. Powinien on reprezentować wygląd fizyczny jak najbardziej zbliżony do partnera.

W przypadku problemów z płodnością ze strony kobiet, związanych z brakiem zdrowych i zdolnych do zapłodnienia komórek jajowych również istnieje możliwość skorzystania z banku. Niepłodność ta może być wywołana na przykład obniżoną funkcją jajników, przedwczesnym wygaśnięciem ich czynności bądź brakiem rezerwy oraz innymi czynnikami.

Bank spermy cena nasienia

Ceny nasienia nie należą do bardzo wysokich. Niemal każdy może sobie pozwolić na ten wydatek, jeśli jest w takiej potrzebie. W prywatnych klinikach ceny nie przekraczają zazwyczaj 200 zł.

Bank komórek jajowych i bank spermy cena przechowania

W bankach istnieje także możliwość przechowywania komórek rozrodczych. Kwoty jakie trzeba przeznaczyć w związku z tą okolicznością wynoszą po kilkaset złotych za jeden rok, jednak wyższa cena występuje w przypadku gamet żeńskich.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKurzajki na stopach
Następny artykułPojemniki w firmie
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here