Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często kupowane?

Gdy ostatni raz kupiliście śruby nie do końca byliście zadowoleni z podjętej przez Was decyzji? Wszystko dlatego, że te elementy finalnie nie posiadały odpowiednich cech i parametrów? Najlepiej od razu zdecydować się zatem na porządne produkty – takie jak na przykład śruby ze stali nierdzewnej. Aktualnie fachowcy często wybierają śruby zamkowe oraz elementy z niepełnym gwintem. Jaka jest charakterystyka tych produktów? Jakie posiadają normy, gwinty, klasy wytrzymałości? Dowiecie się również, gdzie stosowane są śruby zamkowe oraz śruby z niepełnym gwintem.

Śruby zamkowe

Śruby zamkowe określane są również jako śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem. Wybierając takie elementy trzeba decydować się na produkty posiadające odpowiednie normy: DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Dlaczego jest to tak ważne? Ze względu na fakt, że takie produkty zostały starannie wykonane z dobrego materiału i posiadają liczne właściwości – jest to między innymi odporność na korozję, żarowytrzymałość, elegancki wygląd itp. Opisywane aktualnie elementy posiadają metryczny rodzaj gwintu. Bardzo ważne jest to, że występują w trzech klasach wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8). Śruby zamkowe są wykonane nie tylko przy użyciu stali nierdzewnej. Do ich produkcji stosuje się także na przykład stal węglową albo mosiądz. Jeśli chodzi o ochronę przed korozją, to producenci zastosowali tutaj ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, albo taki proces, jak oksydowanie. Do wyboru jest również wariant surowy, czyli bez zastosowanej żadnej powłoki.

Gdzie są najczęściej wykorzystywane śruby zamkowe? Między innymi do połączeń konstrukcji drewnianych lub takich, które w niedalekiej przyszłości będą po prostu narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Produkty z tej kategorii mogą być również wykorzystywane do skręcania ławek, płotów oraz elementów ogrodzeniowych.

Śruby sześciokątne z niepełnym gwintem

Swoich zwolenników, ta liczba stale się zwiększa, mają także śruby sześciokątne z niepełnym gwintem posiadające oznaczenia DIN 931/ISO 4014/PN 82101. Tutaj także mamy do czynienia z metrycznym rodzajem gwintu. Elementy tego typu występują w pięciu różnych klasach wytrzymałości. Gdzie mogą być zastosowane? Między innymi biorąc pod uwagę trudne warunki atmosferyczne – wszystko dlatego, że takie akcesoria są bardzo odporne na korozję. Producenci zastosowali tutaj ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, ocynk galwaniczny żółty, ocynk płatkowy lub oksydowanie (jeśli chodzi stricte o powłokę).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here