Pianka do włosów

Nasze włosy są naszą wizytówką. Warto zatem dbać o nie w odpowiedni sposób. Samo ścięcie jest bardzo istotnym elementem, gdyż to ono wpłynie na to, w jaki sposób w przyszłości będziemy je układać i przygotowywać do wyjścia. Każde włosy jednak wymagają sporego nakładu pracy, aby wyglądały dobrze. Pamiętajmy także o tym, aby stosować produkty, które są dla naszego typu włosów odpowiednie.
Pianka do włosów jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy krótkie włosy, które mają tendencję do oklapywania, a my potrzebujemy szybkiej pomocy, bo np. zaraz wychodzimy na jakieś ważne spotkanie. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować jej zbyt często. Może ona bowiem obciążać niektóre typy włosów. Dodatkowo stają się one twarde i sztywne, co nie jest dla nich dobre. Mogą one poprzez to stawać się łamliwe i osłabione. Samo stosowanie pianki nie jest złe, oczywiście pod warunkiem, że nie robimy tego nadmiernie często. Tak samo sprawa wygląda z lakierem do włosów. Nie powinno się go stosować również zbyt często. Włosy mogą tak samo reagować, dodatkowo jeszcze, jeśli lakier jest złej jakości, może je sklejać lub zostawiać białe ślady. Zdecydowanie nie będzie to wyglądało zbyt estetycznie.
Na rynku mamy szeroki wybór produktów. Tylko od nas będzie zależało to, co kupimy i wybierzemy, a raczej od tego, w jaki sposób nasze włosy będą reagować na użyty przez nas specyfik. Warto więc czytać opinie innych użytkowników i internautów, które możemy znaleźć na licznych forach, stronach poświęconych pielęgnacji, facebooku czy nawet na youtube. Nie powinniśmy jednak sugerować się aż tak tymi opiniami. To, że u kogoś dany produkt sprawuje się bardzo dobrze, niekoniecznie może oznaczać, że i dla nas będzie tak samo cudowny i odpowiedni. na rynku nie ma ani jednego kosmetyku, który byłby w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników i, który byłby uwielbiany przez każdego z nas. To o czymś oczywiście świadczy. Konkretnie o tym, że każde włosy wymagają indywidualnego i specjalnego podejścia do nich. Do włosów kręconych i prostych będziemy stosować zupełnie inne produkty. Tak samo do jasnych, ciemnych, farbowanych, grubych, słabych, zniszczonych, itp. To jest coś oczywistego. Przez to nie można stworzyć produktu, który byłby odpowiedni dla wszystkich. Specyfika i podatność włosów każdego z nas jest inna.
Pamiętajmy jednak o tym, aby dobierać to, na co nasze włosy reagują bardzo dobrze. Dodatkowo pianka do włosów może mieć więcej przeznaczeń, niż tylko do układania. Może, np. być stosowana do tego, aby włosy kręcone lepiej się prezentowały i nie traciły swojej objętości i sprężystości. Może także wpływać na to, aby włosy proste się kręciły lub lepiej rozczesywały.
Pamiętajmy jednak, że nie warto stosować na nasze włosy zbyt wielu produktów. Nie sprzyja to ich dobremu stanowi i kondycji. Warto zatem ograniczyć się do jak najmniejszej ilości. W tym wypadku, im więcej nie znaczy lepiej, a wręcz przeciwnie. Im więcej, tym gorzej dla naszych włosów, o które jednak każdy z nas powinien dbać jak najlepiej.

http://www.silvanspa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here