Jak dbać o włosy po kreatynowym prostowaniu?

Kreatynowe prostowanie to chemiczny zabieg, uzupełniający keratynę we włosach, którego efektem ubocznym są proste włosy. Polega na wprasowaniu w poszczególne pasma keratyny, która sprawia, że włosy stają się nieskazitelnie gładkie i błyszczące, tworząc jednolitą taflę.
Zabieg ten jest rewelacyjnym wyborem dla osób, mających tendencję do kręconych włosów. Jednakże trzeba pamiętać, aby odpowiednio dbać o nie, aby keratyna zbyt szybko nie została wypłukana. Jeżeli nie będziemy przestrzegać, pewnych zasad, możemy być pewni, że efekt będzie, krótkotrwały, a nie na tym nam zależy.
Zacznijmy od pielęgnacji zaraz po zabiegu. Przez pierwsze dwa, trzy dni nie powinniśmy myć włosów. Ponadto, powinniśmy unikać sauny, basenów, czy innych pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza. Ważne jest także, aby nie spinać włosów gumkami, bądź spinkami, gdyż grozi to odkształceniem. Przechodząc natomiast do pielęgnacji codziennej, zacznijmy od początku.
Po pierwsze musimy używać szamponów bez SLS, SLES, soli oraz alkoholu, ponieważ te przyczyniają się, do szybszego wypłukania pożądanej substancji. Oczywiście możemy raz na jakiś czas użyć powyższych substancji, ale należy pamiętać, żeby nie przeproteinować włosów. Po czym poznać, że dostarczyliśmy im za dużo protein? Po tym, że włosy są matowe i z tendencją do puszenia.
Zatem jaki szampon wybrać? Taki, który w swoim składzie posiada silikony rozpuszczalne w wodzie: dimethicone copolyol,
lauryl methicone copolyol, hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxan.
W dzisiejszych czasach, prostowanie przy pomocy keratyny jest bardzo popularne, a więc powiększyła się także gama kosmetyków do pielęgnacji, po tym zabiegu. Dobrze jest zasięgnąć rady eksperta. Najlepiej zapoznać się z zasadami od razu po zabiegu u fryzjera, który wykonuje nam prostowanie. On będzie najlepszym doradcą, który jest zagłębiony w ten temat, w dodatku będzie potrafił ocenić nasz stan włosów sprzed prostowania. Inne produkty będą polecane do włosów z natury prostych, inne do naturalnie kręconych. Należy także zwrócić uwagę na to, czy włosy są suche, zniszczone i czego najbardziej im potrzeba. Dobrym rozwiązaniem jest podcięcie końcówek przed zabiegiem, ponieważ wówczas zdecydowanie bardziej jest widoczny pożądany efekt zdrowych włosów.
Ważne jest także stosowanie odpowiednich masek, najlepiej również poleconych przez eksperta.
Szampon po keratynowym prostowaniu jest jednak najważniejszą częścią pielęgnacji, ponieważ to po niego będziemy sięgać najczęściej. Większość z nas, nie lubi zawracać sobie głowy odżywkami, dlatego postarajmy się wybrać dobry szampon.
Prostowane keratynowe, to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, chcących mieć idealnie gładkie i lśniące włosy. Nawet przy najbardziej uporczywym skręcie, jest szansa na wydobycie z włosa tego co najlepsze, a przy okazji jego trwałe wyprostowanie. Jednakże pamiętajmy, że pielęgnacja to klucz do sukcesu w utrzymaniu wymarzonego efektu. Tylko codzienna rutyna pozwoli na utrzymanie włosów w odpowiedniej kondycji.

http://www.alterstyl.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here