Tajlandia

Wycieczki Tajlandia słyną z niepowtarzalnych, biura podróży posiadają bardzo ciekawe połączenie zwiedzanych miejscowości, dlatego na takiej kilkudniowej wyprawie możemy zobaczyć naprawdę bardzo dużo.
Najbardziej popularną opcją jest oferta 11 dniowa w skład której wchodzi przelot oraz wyżywienie, jak również wszelkie atrakcje. W okresie letnim za taką przyjemność musimy zapłacić około 5300 zł za osobę.
Jeśli decydujemy się na wycieczkę do Bangkoku na pewno przejdziemy się ulicą Khao San , jedną z najbardziej słynnych w tym miejscu.
Zobaczymy również 46 metrowy posąg Buddy znajdujący się w Świątyni Leżącego Buddy oraz historyczną siedzibę królów Tajlandii czyli Pałac Królewski. Nie ominie nas wycieczka łodzią po kanałach Bangkoku oraz przejazd przez chińską dzielnicę. Wieczorem dobrze jest zwiedzić nocny targ, gdzie można skosztować ulicznego jedzenia oraz zakupić pamiątki z tego przepięknego zakątka.
Ale to dopiero początek wycieczki po Tajlandii w kolejnych dniach możemy się wybrać do największych tam kościołów katolickich oraz zwiedzić prowincje czy przespacerować się po tamtejszym Parku Narodowym.
Czym byłby wypoczynek bez dnia relaksu, Tajlandia ma w ofercie piękną plażę z której dobrze jest skorzystać przed kolejnymi dniami pełnymi ciekawych wypraw. Kolejnym miejscem jakie możemy odwiedzić podczas wycieczek po Tajlandii jest Kambodża. Miasto posiada w swojej ofercie Świątynie z XIII wieku oraz możliwość obejrzenia niezwykłych plantacji czy jaskini znajdującej się na wzgórzu Phnom Sampeau. Ciekawym miejscem będzie zwiedzenie pływających wiosek, gdzie na turystów czekają liczne pamiątki.
Jeżeli postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do Tajlandii na własną rękę oczywiście możemy zwiedzić o wiele więcej niż oferuje nam biuro podróży, nie goni nas czas i wszystko możemy zrobić wtedy kiedy mamy na to ochotę, dlatego większość osób korzysta właśnie z takiej opcji zwiedzania. Możemy wybrać się na wycieczkę do dżungli oraz przespać się w namiocie na jednym z plemion górskich. Nasza wyprawa powinna mieć na uwadze słynny most na rzece Kwai , gdzie możliwe jest przejechanie się kolejką śmierci. Atrakcją dla nas będzie możliwość położenia się na wodzie i podziwiania podwodnego życia przez maskę.
Koszt podróżowania na własną rękę znacznie różni się od ofert turystycznych, już za sam przelot przy trzech osobach trzeba zapłacić około 5000 zł, kwestia zakwaterowania jest bardziej optymistyczna, ponieważ mieszkania tam nie są aż tak drogie. Cena za dobę w normalnych warunkach mieści się w granicy 120 zł. Warto jest przed taką podróżą wykupić ubezpieczenie, ponieważ koszty leczenia w tym kraju są dosyć wysokie. Koszty poruszania się po mieście nie są wysokie, jednak chcąc zwiedzić coś poza Bangkokiem musimy przygotować się na dodatkowe koszty choćby na wynajem samochodu.
Jeśli chodzi o wyżywienie warto jest zjeść coś na straganach w ofercie są zupy oraz drugie dania. Sklepy posiadają bogatą ofertę a ceny są dosyć przystępne dlatego śniadania czy kolacje możemy przyrządzać sobie sami. Warto dodać, że dzieci do większości miejsc wchodzą za darmo.

http://www.czas-wakacji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here